Zdrowe serce – jaka powinna być dieta?

Chyba każdy zgodzi się, że odpowiednia dieta ma wpływ na zdrowe serce. Co trzeba uwzględnić ustalając codzienny jadłospis? Na które produkty warto zwrócić szczególnie swoją uwagę? O tym dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego artykułu poświęconego tej tematyce.

Jak często spożywać posiłki?

Na początek trzeba zająć się tą kwestią. Niestety, sporo osób podchodzi do tego aspektu kompletnie lekceważąco. Szczególnie bagatelizowana jest kwestia śniadania. Nie brakuje ludzi, którzy wstają relatywnie późno. Spieszą się potem do pracy lub szkoły, przez co nie mają czasu zjeść śniadania. Pamiętajcie, że to naprawdę bardzo ważny posiłek, który daje dużą dawkę energii do wykonywania czynności w życiu prywatnym oraz zawodowym. W związku z tym śniadanie to obowiązek. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby posiłki były generalnie spożywane co 2-3 godziny (zaleca się 5 posiłków na dobę). To jednak nie wszystko. Najlepiej, aby porcje dań były stosunkowo nieduże. Taka postawa najlepiej wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także zdrowe serce. Ważnym aspektem jest również ostatni posiłek. Najlepiej, aby był zjedzony minimum około trzy godziny przed pójściem do łóżka. W związku z tym nie spożywajcie kolacji zaraz przed snem.

Dlaczego warto spożywać ryby?

Istnieje kilka zasad dotyczących wyboru produktów. Między innymi bardzo ważne jest to, aby regularnie spożywać ryby. Dlaczego? Są tam kwasy Omega 3. Warto zwrócić uwagę, że te składniki bardzo dobrze wpływają na pracę całego układu sercowo-naczyniowego. Dostarczanie ich do organizmu przyczynia się do obniżenia poziomu trójglicerydów, a także podwyższenia korzystnego cholesterolu HDL. To jednak nie wszystko. Kwasy Omega 3 zmniejszają także krzepliwość krwi. Wpływa to ochronnie na pracę serca oraz układu krążenia. Opisywane elementy przyczyniają się także do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Jak widzicie, zalet jest całe mnóstwo. Warto zatem systematycznie spożywać makrele, sardynki, łososie czy dorsze itp. Najlepiej przyrządzać je piekąc w folii lub przy pomocy parowaru.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Unikalny blask

Świece towarzyszyły ludzkości od tysięcy lat. Blask ognia towarzyszył w nocne, zimne wiecz…