+

Cześć Piotrze. Mojemu dziecku, które jest niskiego wzrostu, lekarz przepisał preparat o nazwie Lobamine Cysteine. Ma on wspomóc rośnięcie. Chciałbym się dowiedzieć, czy wiesz coś o działaniu tego leku? Pomyślałem sobie, że jeśli pobudza on hormon wzrostu, to może ja też bym mógł go brać w celach treningowych. Poczytałem o tym w internecie, ale nic konkretnego nie znalazłem oprócz tego, że ten lek podaje się na wzrost… ale włosów. Piotr

>

Spotkałem się już z sytuacją, że niektórzy lekarze, u dzieci wolno rosnących, przepisują ten francuski specyfik w celu nasilenia procesu wzrostu. Natomiast nie spotkałem się z żadnymi badaniami, które potwierdzałyby pobudzenie hormonu wzrostu u ludzi stosujących Lobaminę Cysteinę. Nie znam też nikogo, kto stosował ten lek. Podobnie jak Ty, nigdzie też nie znalazłem opisu, jaki bezpośredni związek miałby mieć ten preparat ze wzrostem człowieka. Dlatego nie pozostało mi nic innego, jak zasięgnięcie opinii znajomych specjalistów w dziedzinie medycyny.

Od nich dowiedziałem się, że niedobór wzrostu u dzieci nie musi być wcale spowodowany niskim wydzielaniem hormonu wzrostu. Przyczynami takiego stanu mogą być m in. zaburzenia pracy tarczycy. To prawdopodobnie w tym celu niektórzy lekarze zalecają stosowanie Lobaminy Cysteiny, bo może ona poprawić pracę tego gruczołu. To z kolei pośrednio ma przynieść poprawę w procesie wzrostu u dzieci. Dlatego nie sądzę, by ten preparat miał ci przynieść jakieś korzyści jako osobie trenującej. Pozdrawiam.

Facebook Comments
 • Waga kuchenna

  Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
 • lewarek Żaba

  Kiedy się sprawdzi lewarek Żaba? Jak wybrać podnośnik Żaba? Okazuje się, że lewarek Żaba p…
 • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

  Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
Załaduj więcej Redaktor
 • Synergia w architekturze

  Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
 • lewarek Żaba

  Kiedy się sprawdzi lewarek Żaba? Jak wybrać podnośnik Żaba? Okazuje się, że lewarek Żaba p…
 • Jak zwiększyć moc silnika w Mercedesie?

  Obecnie coraz więcej klientów zwraca szczególną uwagę przy wyborze auta na jego osiągi. Wi…
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Waga kuchenna

Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…