Cześć Piotrze. Mojemu dziecku, które jest niskiego wzrostu, lekarz przepisał preparat o nazwie Lobamine Cysteine. Ma on wspomóc rośnięcie. Chciałbym się dowiedzieć, czy wiesz coś o działaniu tego leku? Pomyślałem sobie, że jeśli pobudza on hormon wzrostu, to może ja też bym mógł go brać w celach treningowych. Poczytałem o tym w internecie, ale nic konkretnego nie znalazłem oprócz tego, że ten lek podaje się na wzrost… ale włosów. Piotr

Spotkałem się już z sytuacją, że niektórzy lekarze, u dzieci wolno rosnących, przepisują ten francuski specyfik w celu nasilenia procesu wzrostu. Natomiast nie spotkałem się z żadnymi badaniami, które potwierdzałyby pobudzenie hormonu wzrostu u ludzi stosujących Lobaminę Cysteinę. Nie znam też nikogo, kto stosował ten lek. Podobnie jak Ty, nigdzie też nie znalazłem opisu, jaki bezpośredni związek miałby mieć ten preparat ze wzrostem człowieka. Dlatego nie pozostało mi nic innego, jak zasięgnięcie opinii znajomych specjalistów w dziedzinie medycyny.

Od nich dowiedziałem się, że niedobór wzrostu u dzieci nie musi być wcale spowodowany niskim wydzielaniem hormonu wzrostu. Przyczynami takiego stanu mogą być m in. zaburzenia pracy tarczycy. To prawdopodobnie w tym celu niektórzy lekarze zalecają stosowanie Lobaminy Cysteiny, bo może ona poprawić pracę tego gruczołu. To z kolei pośrednio ma przynieść poprawę w procesie wzrostu u dzieci. Dlatego nie sądzę, by ten preparat miał ci przynieść jakieś korzyści jako osobie trenującej. Pozdrawiam.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute w biznesie: Jakie są korzyści dla firm organizujących podróże służbowe

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, firmy często muszą podejmować szybkie decy…