Aby strona żyła w internecie, musi być na pewno zarejestrowana w wyszukiwarkach internetowych, oraz najlepiej żeby była pokazywana w wynikach w czołówce.

Na pewno duża ilość internautów wie, że jedną z najbardziej efektywnych reklam internetowych jest promocja strony w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie Bydgoszcz i w efekcie uzyskanie wysokich pozycji jest doskonałym sposobem na zwiększenie liczby odwiedzin serwisu internetowego.

Wyszukiwarki, np. Google, Bing, Yahoo udostępniają specjalny formularz, który umożliwia dodawanie stron do indeksu wyszukiwarek. Jednak szybkość przyjmowania danych z takiego formularza jest minimalna, strony niekiedy nie są uwzględniane.

Na czym polega rejestracja strony w wyszukiwarce?
Rejestracja stron w wyszukiwarce polega na tym, że zostaje ona dopisana do bazy stron (indeksacja stron). W praktyce wygląda to w ten sposób, że specjalny robot odwiedza stronę, czyta ją i dane o niej zapisuje w indeksie. Po dokonaniu oceny strony przez specjalny program (algorytm) zostaje ona wyświetlona na określonej pozycji w wynikach wyszukiwania (SERP). Sama rejestracja strony w wyszukiwarce nie zapewnia, że znajdzie się ona na wysokiej pozycji, dopiero pojawiające się linki zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania wysokiej pozycji.
Nie trzeba zgłaszać strony za pomocą formularza, jako że roboty wyszukiwarek poruszając się po linkach same trafiają na nowe strony i indeksują je. W praktyce więc, zamiast zgłaszać stronę za pomocą formularza lepiej zadbać o pozyskanie linków do strony.

Link linkowi nie jest równy, aby link spełnił swoje działanie przede wszystkim strona na której się znajduje musi być zaindeksowana. Nie pomogą również linki w postaci przekierowań, linki pozycjonujące to linki bezpośrednie, wskazujące bezpośrednio na promowaną stronę WWW. Jeśli zadbasz o takie linki strona zostanie dodana automatycznie do wyszukiwarki. Przy tym jednocześnie zwiększysz szansę pojawienia się strony na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Świat

1 komentarz

  1. SEO – nowy algorytm Google – Info portal

    31 października 2018 w 14:44

    […] Wygląda na to, że Google wprowadza kolejną aktualizację algorytmu nieco ponad miesiąc po ostatniej aktualizacji podstawowego algorytmu. https://clumberspaniel.pl/rola-marki-w-marketingu/ Oznacza to, że warto sprawdzić, czy w tym tygodniu straciłeś lub zdobyłeś kilka rankingów słów kluczowych. https://weselnykamerzysta.pl/dobra-reklama/ Jeśli jest to pierwsze, może zajść potrzeba sprawdzenia jakości treści internetowych. https://telematicsforum.pl/wyszukiwarki-internetowe/ […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto uczyć się języków

Częstym problemem w polskich szkołach jest nieodpowiedni program, przez co poprawne naucze…