Prawdziwy majątek wykuwa się w ogniu twardych negocjacji i polowania na biznesowe okazje. Żeby zbić fortunę, trzeba porzucić ciepłe gniazdko na etacie i stawić czoła przygodzie, której „happy endu” nikt nie obiecuje. Czas spakować się w podróż do bogactwa.

Irlandzki pisarz Oscar Wilde powiedział, że młodym ludziom zdaje się, iż pieniądze są najważniejszą rzeczą w życiu, a gdy się starzeją, ich przeczucie przechodzi w pewność. Marzenia o bogactwie i słodkim życiu rentiera towarzyszą większości z nas, ale tylko nielicznym udaje się je zrealizować. Jak to się dzieje, że jedni opływają w luksusy, a drudzy całe życie starają się związać koniec z końcem? Czy decydują wrodzone predyspozycje, wykształcenie, a może po prostu do pieniędzy trzeba mieć szczęście? Spróbujmy nakreślić ścieżkę, jaką powinien kroczyć szary Kowalski, aby trafić na listę najbogatszych Polaków.

Nie pracuj – inwestuj

Robert Kyosaki, autor cyklu książek o psychologii biznesu, pt. „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, twierdzi, że istnieją cztery typy osób zarabiających pieniądze: pracownicy, samozatrudnieni, właściciele biznesu oraz inwestorzy. W pierwszych dwóch grupach umieścił ludzi, których dochód zależy od nakładu wykonywanej przez nich pracy. Według Kyosakiego między samozatrudnionym a pracownikiem nie ma żadnej różnicy. Obaj sprzedają swój czas, a im więcej go poświęcają, tym więcej pieniędzy trafia do ich kieszeni. Jednocześnie brak pracy równa się w ich przypadku spadkowi przychodów do zera.

Dochód właścicieli biznesu i inwestorów można z kolei określić mianem „biernego” – zarabiają nawet wówczas, gdy nie pracują. Dzięki poczynionym inwestycjom i założonym firmom stali się majętni, a zastępy pracowników w pocie czoła walczą o ich dobrobyt. Nic dziwnego, że w każdym etatowcu drzemie wewnętrzna chęć wyrwania się z ram narzuconych mu przez pracodawcę i wejścia w skórę rentierów. Niestety, według Kyosakiego, są przegrani na starcie.

Spis treści:

Część – 1 https://telematicsforum.pl/wyprawa-po-fortune-cz-1/
Część – 2 https://telematicsforum.pl/wyprawa-po-fortune-cz-2/
Część – 3 https://telematicsforum.pl/wyprawa-po-fortune-cz-3/
Część – 4 https://telematicsforum.pl/wyprawa-po-fortune-cz-4/
Część – 5 https://telematicsforum.pl/wyprawa-po-fortune-cz-5/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Świat

4 komentarze

 1. Wyprawa po fortunę cz.2 – Tele Tydzień

  11 października 2018 w 12:11

  […] 3 minuty temu Wyprawa po fortunę cz.1 […]

 2. Wyprawa po fortunę cz.3 – Tele Tydzień

  11 października 2018 w 12:12

  […] 3 minuty temu Wyprawa po fortunę cz.1 […]

 3. Wyprawa po fortunę cz.4 – Tele Tydzień

  11 października 2018 w 12:12

 4. Wyprawa po fortunę cz.5 – Tele Tydzień

  11 października 2018 w 12:13

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Taxi bez barier: usługi dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

W świecie, który dąży do bycia coraz bardziej inkluzywnym, branża taxi odgrywa kluczową ro…