Wybór wciągarki terenowej – wbrew powszechnej opinii – może przysporzyć sporo problemów. Niewiele osób docenia funkcjonalność opisywanego urządzenia. Kierowcy pojazdów terenowych pomijają zakup wciągarki, tłumacząc się, że i tak się im nie przyda. Potrzeba przychodzi jednak niespodziewanie. Te – z pozoru całkowite nieprzydatne – urządzenie prędzej czy później zostanie wykorzystane. Oczywiście, jeżeli zdążymy zainstalować je w naszym pojeździe.

Wciągarka elektryczna
Wciągarka elektryczna

Wciągarka ma wiele zastosowań. Odpowiednio dobrany model powinien znaleźć się zarówno w pojeździe służbowym (np. samochodzie należącym do służby leśnej), pojeździe sportowym czy wyścigowym, a także samochodzie wykorzystywanym wyłącznie rekreacyjne. Po co nam wciągarka? Model o odpowiednim udźwigu pomoże nam szybko i bez większych trudności wyjechać z grząskiego błota, bagna czy zapadającego się piasku. Wciągarka sprawi, że nawet najgłębsze koleiny nie będą dla nas przeszkodą. Sprawdzi się również w momencie ratowania zakopanych w ziemi, piachu, błocie etc. kolegów. Nie sposób nie wspomnieć również, że wciągarka stanowi dobrą, pewną i sprawdzoną asekuracje podczas stromych podjazdów i zjazdów. Już to wszystko wyraźnie wskazuje, że każdy właściciel auta terenowego powinien ją nabyć. Wciągarki nie można zastąpić trapami bądź linami kinetycznymi – jest niepowtarzalna i momentami niezwykle przydatna.

Po pierwsze, a zarazem najważniejsze: ZASTOSOWANIE

Przy wyborze wciągarki najważniejsze jest jej zastosowanie. Przed jej zakupem należy odpowiedzieć sobie na pytanie: „do czego zamierzamy używać naszą wciągarkę”. Warto zauważyć, że wciągarkę posiadają zarówno profesjonalni rajdowcy jak i „zapaleńcy” -amatorzy. Każdy z nich zaopatruje się jednak w inny model. Elektryczne, mechaniczne, hydrauliczne – opcji mamy wiele. Wciągarki elektryczne bazują na prądzie z akumulatora. Posiadają własny silnik, który pobiera prąd właśnie z niego. Urządzenia mechaniczne montowane są na stałe, a ich działanie opiera się na mocy napędu samego pojazdu. Finalnie zostają nam wciągarki hydrauliczne, które korzystają z mocy własnego silnika hydraulicznego bądź hydrauliki w układzie wspomagania kierownicy pojazdu.

Chcecie dowiedzieć się, jakie wciągarki sprawdzą się przy szalonych rajdach terenowych, a jakie przy jeździe turystycznej i rekreacyjnej. W kolejnej części dowiecie się, który model wciągarki sprawdzi się przy regularnych zastosowaniach pojazdu, a także na jakie inne kwestie należy zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Jaki beton na posadzki?

    Ułożenie posadzki betonowej nie jest wcale takie proste, jak mogłoby to się wydawać. Przed…
  • Jak wykonać kamienny dywan?

    Kamienny dywan co to takiego? Kamienny dywan jest rodzajem posadzki wykonanej z kruszywa (…
  • lewarek Żaba

    Kiedy się sprawdzi lewarek Żaba? Jak wybrać podnośnik Żaba? Okazuje się, że lewarek Żaba p…
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Unikalny blask

Świece towarzyszyły ludzkości od tysięcy lat. Blask ognia towarzyszył w nocne, zimne wiecz…