Rozmiar: wygodne noszenie, trzymanie i pisanie

Obok ceny decydujące znaczenie ma też rozmiar – przede wszystkim dla użytkowania w roli tabletów. Tablet o przekątnej ekranu długości 12 cali nadaje się do wygodnego użytkowania w biurze, na tapczanie i fotelu, bo najczęściej można go oprzeć dosłownie o cokolwiek. Natomiast na stojąco albo w środkach komunikacji publicznej, gdzie tablet trzeba czasami trzymać także jedną ręką, już nawet dziesięć cali to czasem za dużo.

Również wielkość i rozdzielczość ekranu determinują spektrum zastosowań komputera. Rozdzielczość 1280×800 pikseli wystarcza do przeglądania Internetu i prostych zadań biurowych – jeśli ma się otwarte tylko jedno okno. Kiedy w trybie tabletu potrzebna jest ekranowa klawiatura, to z zawartości ekranu mało co pozostaje widoczne. Krótko mówiąc: na małym wyświetlaczu praca możliwa jest tylko z poważnymi ograniczeniami, więc urządzenia te nadają się przede wszystkim na drugi, a nawet trzeci komputer. Jeśli tablet 2 w 1 ma zastąpić pełnowartościowego notebooka albo peceta desktopowego, musi to być model większy z rozdzielczością przynajmniej Fuli HD.

Klawiatura z lub bez dodatkowego akumulatora

Obok wielkości wyświetlacza opisywane urządzenia różnią się klawiaturami ewentualnie stacjami dokującymi. Najsmuklejsze kształty ma jedno z droższych urządzeń – Microsoft Surface Pro 4. W teście dysponowaliśmy wariantem z Type Cover, który’wygląda jak futerał. Po stronie wewnętrznej znajduje się jednak normalnej wielkości notebookowa-klawiatura i touchpad. Klawisze są bardzo niskie, jednak mają wyraźny punkt reakcji. Po krótkim czasie na przyzwyczajenie pisanie na nich okazuje się bardzo przyjemne. Inną koncepcję realizuje Toshiba w zwycięzcy testu Portege Z20t – w jego klawiaturze znajduje się dodatkowy akumulator oraz łącza ważne w przypadku użytkowania stacjonarnego (LAN, VGA, HDMI, 2x USB 3.0). Klawiatura ma trochę większy skok niż w urządzeniu Surface i sprawia równie dobre wrażenie -od samego początku pisze się na niej z przyjemnością. Z parą akumulatorów komputer zapewnia prawie 19 godzin pracy. Po podłączeniu zasilacza do klawiatury Portege oba urządzenia ładują się równocześnie (w czasie 2 godzin 51 minut).Oprócz niego spośród testowanych sprzętów dodatkowy akumulator w klawiaturze ma jeszcze tylko Microsoft Surface Book – i bardzo go potrzebuje: najwydajniejszy 2 w 1 jako sam tablet wytrzymuje tylko 3-4 godzin pracy, ale z klawiaturą już 14 godzin. Również niedrogie, przetestowane przez nas netbookowe tablety bez wyjątku wytrzymują przynajmniej 6 godzin, co zawdzięczają swoim małym wyświetlaczom i oszczędnym procesorom Atom.

Część Trzecia – https://telematicsforum.pl/tablety-2-w-1-tablet-zamiast-notebooka-cz-3/

Facebook Comments
  • Jak zostać projektantem wnętrz?

    Projektowanie wnętrz stało się dziś bardzo popularną usługą- coraz większa liczba osób prz…
  • Szukamy poczty z kwiatami

    Na rynku istnieje wiele stron internetowych na których możemy dokonać zakupu bukietu kwiat…
  • Ile kosztuje pomoc drogowa?

    Jak wiadomo, do największych koszmarów kierowców należy zaliczyć unieruchomienie samochodu…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Świat

1 komentarz

  1. […] 1 minutę temu Tablety 2 w 1: tablet zamiast notebooka cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zostać projektantem wnętrz?

Projektowanie wnętrz stało się dziś bardzo popularną usługą- coraz większa liczba osób prz…