BIAŁKO – ODŻYWKA BIAŁKOWA

Odżywka białkowa stanowi uzupełnienie diety w białko, które jest podstawowym budulcem wszystkich włókien mięśniowych w naszym organizmie. W jej składzie znajdziemy od 70% do 97% lekkostrawnego i bardzo dobrze przyswajalnego białka, w zależności od rodzaju odżywki. Suplementacja białkiem jest polecana zarówno w okresie budowania masy mięśniowej, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Rekomendowana ilość odżywki białkowej zależy głównie od indywidualnego zapotrzebowania oraz możliwości dostarczenia białka ze źródeł pokarmowych. W zależności od bilansu kalorycznego, rodzaju wysiłku oraz cech indywidualnych, podaż białka u kobiet trenujących powinna wynosić od 1,2 do 1,8 g/kg masy ciała.

 

Sklep z białkami dla sportowców: https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/odzywki-bialkowe-49

 

Alternatywne źródło białka

Kobiety dość często intuicyjnie unikają tłustych produktów i ciężkich dań bogatych w białko. Zamiast tego chętniej opierają swoją dietę na warzywach i owocach, które są ubogie w ten makroskładnik. Z tego względu jest większe prawdopodobieństwo, że nie dostarczają odpowiedniej ilości białka niezbędnego do kształtowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Odżywka białkowa może być więc dobrym, alternatywnym źródłem tego makroskładnika w diecie.

Białko
Białko

Dodatkowo jego uniwersalna forma daje możliwość urozmaicenia codziennego jadłospisu o proteinowe desery lub słodkie koktajle. Przy wyborze odżywki białkowej warto zwrócić uwagę na zawartość poszczególnych aminokwasów. Dobra odżywka powinna charakteryzować się wysoką zawartością leucyny (powyżej 3 g na porcję) oraz nie powinna zawierać tauryny i kreatyny, które sztucznie mogą podwyższać zawartość białka w preparacie.

Na dobry początek

Suplementy powinny stanowić dodatek do dobrze dobranej diety i planu treningowego. Ich przemyślane zastosowanie może przynieść korzyści w postaci szybszego spalania tkanki tłuszczowej oraz kształtowania sylwetki. Na rynku są dostępne jeszcze inne substancje mogące przynieść korzyści dla kobiet. Rozpoczynając przygodę z suplementacją lub chcąc ograniczyć ilość suplementów do minimum, wybranie tych trzech preparatów będzie strzałem w dziesiątkę.

Magdalena Hajkiewicz

SPIS TREŚCI

Suplementacja dla kobiet cz.1

Suplementacja dla kobiet cz.2

Suplementacja dla kobiet cz.3

Suplementacja dla kobiet cz.4

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Montaż lampy przy drzwiach wejściowych

    Coraz popularniejsze są lampy zewnętrzne. Akcesoria tego typu odpowiadają za – kolok…
  • Synergia w architekturze

    Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
  • lewarek Żaba

    Kiedy się sprawdzi lewarek Żaba? Jak wybrać podnośnik Żaba? Okazuje się, że lewarek Żaba p…
Załaduj więcej Tele On

1 komentarz

  1. […] Suplementacja dla kobiet cz.4 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy wirtualne biuro jest legalne? Plik Edycja Wstaw Widok Format Narzędzia

Niesamowicie popularne biuro wirtualne Co do samej zasady korzystania z usług biura wirtua…