KREATYNA

Suplement, który na pierwszy rzut oka wydaje się być przeznaczony tylko dla mężczyzn W końcu napisy na opakowaniu, takie jak: „maksymalny wzrost masy mięśniowej” czy „najskuteczniejszy środek anaboliczny na rynku” nie budzą pozytywnych skojarzeń wśród kobiet. Prawda jest jednak taka, że hasła reklamowe nie do końca odzwierciedlają istotę prawdziwego działania kreatyny.

Kreatyna to naturalny składnik mięśni szkieletowych. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie energii do komórek mięśniowych, a także stworzenia odpowiedniego środowiska do reakcji metabolicznych. Kreatyna sprawia również, że w mięśniach gromadzona jest większa ilość glikogenu mięśniowego będącego głównym źródłem energii podczas wysiłku. Dzięki temu substancja ta wpływa na poprawę syntezy białek mięśniowych oraz wzrost zdolności wysiłkowych.

 

Wszystkie te aspekty sprowadzają się do tego, że suplementacja kreatyny u kobiet może pomóc w kształtowaniu sylwetki – po pierwsze poprzez kształtowanie sylwetki, po drugie – dzięki spalaniu większej ilości kalorii podczas treningów.

DAWKOWANIE KREATYNY

Kreatynę można przyjmować na dwa sposoby: z fazą ładowania oraz bez tej fazy. W przypadku kobiet dużo korzystniejszym sposobem będzie suplementowanie stałych dawek kreatyny wynoszących 0,1 g/kg masy ciała w porze okołotreningowej. Polecaną formą tego suplementu jest najbardziej podstawowy monohydrat.

Kreatyna dawkowanie
Kreatyna dawkowanie

W trakcie stosowania kreatyny może wystąpić efekt retencji wody, co może doprowadzić do nieznacznego wzrostu masy mięśniowej. Jest to jednak naturalne zjawisko związane z zatrzymywaniem wody w komórkach mięśniowych i nie należy się nim przejmować.

SPIS TREŚCI

Suplementacja dla kobiet cz.1

Suplementacja dla kobiet cz.2

Suplementacja dla kobiet cz.3

Suplementacja dla kobiet cz.4

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lampy oświetleniowe wewnętrzne i zewnętrzne

Lampy oświetleniowe użytkowane są zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Podstawową…