SKUTECZNOŚĆ NIEKTÓRYCH PREPARATÓW W KSZTAŁTOWANIU KOBIECEJ SYLWETKI

Suplementy nie dzielą się na „te dla mężczyzn” i „te dla kobiet”. Poza kilkoma wyjątkami, z tych samych mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jednak ze względu na inne priorytety treningowe, kobiety chętniej przyjmują suplementy nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki. Okazuje się jednak, że na rynku są jeszcze inne preparaty, które mogą wspomagać poprawę wyglądu kobiecej sylwetki. Jak dobrać odpowiednią suplementację? (o wziąć pod uwagę przy ich doborze? Jakie suplementy są najskuteczniejsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście.

Podstawową zasadą, jaką należy się kierować przy doborze suplementów, jest cel, jaki chcemy osiągnąć. W przypadku kobiet zwykle jest to redukcja tkanki tłuszczowej, kształtowanie estetycznej sylwetki lub poprawa wyników sportowych.

Mimo że rynek suplementów oferuje preparaty „na każdą okazję”, tak naprawdę nie ma potrzeby przyjmowania aż tak wielu substancji. Pamiętajmy, że podstawą, która decyduje o zmianach w wyglądzie naszej sylwetki jest przede wszystkim odpowiednio dobrana dieta i plan treningowy. Suplementy powinny być traktowane jako dodatek, który pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów.

Dodatkowy wydatek kaloryczny

Istnieją dwa procesy, które możemy wesprzeć dobrze dobraną suplementacją: spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Co ciekawe, suplementacja w tych przypadkach wcale nie musi się wykluczać. Warto pamiętać, że wraz ze wzrostem masy mięśniowej, rośnie również nasze podstawowe zapotrzebowanie energetyczne. Oznacza to, że posiadanie tkanki mięśniowej generuje dodatkowy wydatek kaloryczny w ciągu dnia. Decydując się na redukcję tkanki tłuszczowej, warto, oprócz treningów cardio, wykonywać ćwiczenia siłowe, które pośrednio również wpłyną na przyspieszenie tempa spalania tej tkanki. Podobnie jest z suplementacją – mając na celu spalenie nadprogramowego tłuszczu, korzystnie jest jednocześnie wprowadzić substancje, które będą wspomagały wzmacnianie i budowanie włókien mięśniowych.

SPIS TREŚCI

Suplementacja dla kobiet cz.1


https://telematicsforum.pl/suplementacja-dla-kobiet-cz-2/
https://telematicsforum.pl/suplementacja-dla-kobiet-cz-3/
https://telematicsforum.pl/suplementacja-dla-kobiet-cz-4/

Facebook Comments
 • Sprężarka czy kompresor?

  W potocznej mowie używamy zamiennie słów sprężarka i kompresor, traktując je jako synonimy…
 • Cechy dobrych przyłbic spawalniczych

  Przyłbica spawalnicza stanowi podstawowy element wyposażenia każdego spawacza. Podstawowym…
 • Czy izotonik jest zdrowy?

  Nawadnianie organizmu w odpowiednim stopniu pozwala na utrzymanie przemiany materii na wła…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

2 komentarze

 1. […] 12 minut temu Suplementacja dla kobiet cz.1 […]

 2. […] Suplementacja dla kobiet cz.1 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprężarka czy kompresor?

W potocznej mowie używamy zamiennie słów sprężarka i kompresor, traktując je jako synonimy…