Sprzedaż samochodu na własną rękę często bywa dość uciążliwe i czasochłonne. Na odpowiedź na ogłoszenie o sprzedaży czekać można dość długo. A nawet jak pojawią się pierwsi zainteresowani to i tak nie ma się pewności, że któryś z nich zakupi samochód. Dlatego coraz więcej właścicieli aut decyduje się na skorzystanie z oferty skupu aut. To bardzo dobry sposób na szybką i bezproblemową sprzedaż auta. I to dotyczy to także aut uszkodzonych, ze sprzedażą których zwykle bywa sporo problemów.

Czym jest skup aut?

Zacząć należy jednak od wyjaśnienia czym jest skup aut. Jak można się domyśleć skup aut to przedsiębiorstwo zajmujące się zakupem aut używanych w celu ich dalszej sprzedaży. Skupy aut skupują samochody używane, w tym także samochody uszkodzone. Cena jaką skupy są w stanie zaproponować za samochód uzależniana jest od wieku i stanu technicznego auta. Celem skupu jest późniejsza sprzedaż samochodu z zyskiem. O tym jak działa skup aut można dokładnie dowiedzieć się choćby na stronie http://www.skupujemyauta.eu/.

Sprzedaż auta w skupie

Sam proces sprzedaży samochodu w skupie aut jest bardzo prosty. Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się ze skupem. Może być to np. Skup aut Nowy Sącz. W tym celu wystarczy wykonać telefon. Podczas wstępnej rozmowy pracownik skupu zada kilka pytań dotyczących oferowanego auta. Pytanie te dotyczyć będą marki i modelu auta, roku produkcji, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Na podstawie tych informacji pracownik skupu będzie mógł przedstawić wstępną ofertę cenową na auto. Jeśli będzie ona atrakcyjne na sprzedającego wówczas następuje umówienie się na spotkanie. Najczęściej jest to jeszcze ten sam dzień i jest to miejsce wskazane przez sprzedającego. To przedstawiciel skupu przyjeżdża na miejsce, co jest bardzo wygodne jest sprzedającego auto. Podczas spotkania pracownik skupu dokonuje oględzin samochodu. Jeśli wszystko jest w porządku, wówczas dochodzi do finalizacji transakcji. Na miejscu podpisywana jest umowa kupna – sprzedaży, a sprzedający otrzymuje gotówkę od razu do ręki.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Unikalny blask

Świece towarzyszyły ludzkości od tysięcy lat. Blask ognia towarzyszył w nocne, zimne wiecz…