Często, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, Polacy zmagają się z tą przypadłością. Jakie są najczęstsze objawy? Które zaś występują tylko od czasu do czasu? W dzisiejszym wpisie opisaliśmy również tabletki na przeziębienie, które działają efektywnie i są bezpieczne dla organizmu.

Mniej lub bardziej typowe objawy przeziębienia

Przeziębienie (inaczej zapalenie górnych dróg oddechowych) to choroba wywoływana przez wirusy. Warto zauważyć, że przeważnie ta dolegliwość przebiega dość łagodnie i nie występują potem żadne powikłania. Zazwyczaj po okresie kilku dni człowiek wraca już do satysfakcjonującej formy i może swobodnie funkcjonować. Jakie objawy są tutaj najbardziej powszechne? Generalnie czujemy się źle. Mamy mało energii, doskwiera nam fatalne samopoczucie. Jest to zaś spowodowane np. poprzez kłopoty z gardłem (ból, chrypka), zatkany nos (katar powoduje brak właściwej drożności, co przekłada się na pewne problemy z oddychaniem). Do tego dochodzi kichanie, kaszel (zazwyczaj na początku suchy). Trzeba dodać, że w pewnych przypadkach przeziębieniu mogą też towarzyszyć inne objawy. Jakie? Najbardziej alarmująca jest wysoka gorączka. Wtedy warto zastosować np. paracetamol. Pacjenci nierzadko skarżą się również na bóle mięśni, głowy, dreszcze. Niekiedy (jest to też konsekwencja zatkanego nosa) występuje zaś utrata smaku i zapachu.

Warto zastosować odpowiednie tabletki – jakie?

Niewątpliwie muszą być podjęte odpowiednie kroki. Nie chcemy nikogo straszyć, ponieważ to stosunkowo lekka choroba, ale musi być potraktowana poważnie. Jakie tabletki na przeziębienie warto zatem stosować? Od razu należy wspomnieć, że spokojnie powinny pomóc zwykłe preparaty bez recepty. Np. ból gardła można zlikwidować poprzez ssanie tabletek (z dodatkiem przede wszystkim miodu i cytryny). Z katarem pacjenci radzą sobie stosując specyfiki z zawartością pseudoefedryny. Trzeba dodać, że pomagają też spraye i woda morska (do płukania). Spokojnie można także znaleźć preparaty przeciw dokuczliwemu kichaniu czy kaszleniu. Uczulamy na to, aby stosować je zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie powinno się przyjmować np. kilka razy większych dawek. To nie przyspieszy procesu leczenia, a jedynie może spowodować skutki uboczne.

Facebook Comments
 • Czy warto kupować buty markowe?

  Buty są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Potrafią podkreślić unikalny właściciel…
 • Gliceryna

  Do czego jest wykorzystywana gliceryna paszowa? Gliceryna paszowa w ponad 80 procentach zo…
 • Żelazo o dobrym smaku

  Żelazo o dobrym smaku Żelazo to bardzo istotny pierwiastek w aspekcie prawidłowego funkcjo…
Załaduj więcej Redaktor
 • Gliceryna

  Do czego jest wykorzystywana gliceryna paszowa? Gliceryna paszowa w ponad 80 procentach zo…
 • Żelazo o dobrym smaku

  Żelazo o dobrym smaku Żelazo to bardzo istotny pierwiastek w aspekcie prawidłowego funkcjo…
 • Czym charakteryzują się skurcze łydek?

  Czym charakteryzują się skurcze łydek? Macie problem? Wszystko dlatego, że od pewnego czas…
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto kupować buty markowe?

Buty są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Potrafią podkreślić unikalny właściciel…