poduszka dekoracyjna

Czasem naprawdę nie trzeba wiele, by stworzyć wnętrze swoich marzeń. Niekiedy wystarczą drobne detale które rozjaśnią przestrzeń, czy wykreują jej całkowicie nowe i odświeżone oblicze. Jednym z takich detali, który nie trudno zmienić, a który jednocześnie jest tani i jakże mięciutki, są poduszki dekoracyjne. Można je nabyć w wielu sklepach, zamówić przez internet w sklepie online, czy po prostu wykonać własnoręcznie z pomocą maszyny do szycia.

poduszka dekoracyjna
poduszka dekoracyjna

Aby jednak poduszki pasowały do naszego salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego, warto zastanowić się nad ogólną kolorystyką naszego domu. Pokój, w którym ściany mają określoną barwę, nie powinny gryźć się z kolorem naszych poduszek. Remontowanie pod względem poduszek nie jest oczywiście żadną opcją. Zdecydowanie lepiej będzie zakupić poduszki dobrane do naszego wnętrza, które podkreślą jego charakter i sprawią, że kanapa, czy sofa będzie bardziej przytulna.

Poduszki dekoracyjne to prawdziwa potęga. Są dostępne nie tylko same poduchy ale i poszewki, dzięki którym szybko i tanio, a także błyskawicznie zmienimy detale. Jeśli chcemy nieco ożywić wnętrza, które mają dosyć jasne barwy ścian, warto pomyśleć o kolorystyce intensywnej i soczystej. Mocne odcienie, czy nawet kontrastujące to strzał w dziesiątkę. Nie będzie mdło, a świeżo i energicznie.

Jak przykładowo można połączyć kolory? Być może niektórym będzie wydawało się to odważne, ale beż i fiolet naprawdę mogą ze sobą świetnie współgrać.  Kolei z szarymi odcieniami świetnie skomponuje się czerwień, czy żółć. Intensywne połączenia to jedna z najlepszych opcji.

A co zrobić, gdy w naszym domu przeważają odcienie pastelowe? Takie poduszki, chociaż delikatne, to pięknie prezentują się na szarych kanapach, sofach, czy narzutach. W pokoju dziecięcym obecnie właśnie takie połączenia wiodą prym.

Jeśli mamy problemy z doborem kolorystyki, nasza wyobraźnia nieco szwankuje i nie potrafimy podjąć decyzji, który kolor będzie najlepszy, warto skorzystać z próbników. Zestawienie ze sobą kolorów pozwoli nam wykreować kompozycję naszych marzeń.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Waga kuchenna

    Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
  • Synergia w architekturze

    Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
  • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

    Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
Załaduj więcej Tele Ona

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Postaw w swoim mieszkaniu na panele.

Przede wszystkim wytrzymałość Panele Mysłowice to naprawdę doskonały wybór. Jednak w jedny…