poduszka dekoracyjna

Czasem naprawdę nie trzeba wiele, by stworzyć wnętrze swoich marzeń. Niekiedy wystarczą drobne detale które rozjaśnią przestrzeń, czy wykreują jej całkowicie nowe i odświeżone oblicze. Jednym z takich detali, który nie trudno zmienić, a który jednocześnie jest tani i jakże mięciutki, są poduszki dekoracyjne. Można je nabyć w wielu sklepach, zamówić przez internet w sklepie online, czy po prostu wykonać własnoręcznie z pomocą maszyny do szycia.

poduszka dekoracyjna
poduszka dekoracyjna

Aby jednak poduszki pasowały do naszego salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego, warto zastanowić się nad ogólną kolorystyką naszego domu. Pokój, w którym ściany mają określoną barwę, nie powinny gryźć się z kolorem naszych poduszek. Remontowanie pod względem poduszek nie jest oczywiście żadną opcją. Zdecydowanie lepiej będzie zakupić poduszki dobrane do naszego wnętrza, które podkreślą jego charakter i sprawią, że kanapa, czy sofa będzie bardziej przytulna.

Poduszki dekoracyjne to prawdziwa potęga. Są dostępne nie tylko same poduchy ale i poszewki, dzięki którym szybko i tanio, a także błyskawicznie zmienimy detale. Jeśli chcemy nieco ożywić wnętrza, które mają dosyć jasne barwy ścian, warto pomyśleć o kolorystyce intensywnej i soczystej. Mocne odcienie, czy nawet kontrastujące to strzał w dziesiątkę. Nie będzie mdło, a świeżo i energicznie.

Jak przykładowo można połączyć kolory? Być może niektórym będzie wydawało się to odważne, ale beż i fiolet naprawdę mogą ze sobą świetnie współgrać.  Kolei z szarymi odcieniami świetnie skomponuje się czerwień, czy żółć. Intensywne połączenia to jedna z najlepszych opcji.

A co zrobić, gdy w naszym domu przeważają odcienie pastelowe? Takie poduszki, chociaż delikatne, to pięknie prezentują się na szarych kanapach, sofach, czy narzutach. W pokoju dziecięcym obecnie właśnie takie połączenia wiodą prym.

Jeśli mamy problemy z doborem kolorystyki, nasza wyobraźnia nieco szwankuje i nie potrafimy podjąć decyzji, który kolor będzie najlepszy, warto skorzystać z próbników. Zestawienie ze sobą kolorów pozwoli nam wykreować kompozycję naszych marzeń.

Facebook Comments
 • Czy warto kupować buty markowe?

  Buty są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Potrafią podkreślić unikalny właściciel…
 • Gliceryna

  Do czego jest wykorzystywana gliceryna paszowa? Gliceryna paszowa w ponad 80 procentach zo…
 • Żelazo o dobrym smaku

  Żelazo o dobrym smaku Żelazo to bardzo istotny pierwiastek w aspekcie prawidłowego funkcjo…
Załaduj więcej Redaktor
 • Czy warto kupować buty markowe?

  Buty są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Potrafią podkreślić unikalny właściciel…
 • Zdrowe serce – jaka powinna być dieta?

  Zdrowe serce – jaka powinna być dieta? Chyba każdy zgodzi się, że odpowiednia dieta …
 • Waga kuchenna

  Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
Załaduj więcej Tele Ona

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy warto kupować buty markowe?

Buty są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Potrafią podkreślić unikalny właściciel…