Nie musimy obawiać się mniej znanych roślin, gdyż często okazują się łatwe w uprawie, pielęgnacji i rozmnażaniu.

Wilczomlecz białounerwiony to roślina bardzo rzadko spotykana, ale godna polecenia. Warto jej poszukać, gdyż jest niezwykle dekoracyjna. Posiada krzaczasty pokrój, a jej główną ozdobą są duże, mocno zielone liście wyrastające z okrągłej, pokrytej cierniami łodygi.

Wilczomlecz rośnie szybko, wytwarzając w trakcie wzrostu ciekawy, czworokątny pień. Kwitnie dość oryginalne, co dodaje mu uroku. Posiada także niepozorne żółte liście przykwiatowe, które jeszcze go uatrakcyjniają.

Na rozwój i kwitnienie dobrze wpływają bezpośrednie promienie słoneczne. Natomiast zbyt mała ilość światła może doprowadzić do zahamowania wzrostu, a nawet zamierania rośliny.

Zarówno synadenium Euphorbia grantii, jak i wilczomlecz Euphorbia leuconeura całe lato spędzają w ogrodzie, ale nim nastaną chłody, zawsze przenoszę je do ciepłego pomieszczenia.

Różnorodna rodzina wilczomleczy

WILCZOBLECZ OBRZEZONY Euphorbia marginata nazywany także białobrzegim ma ciekawie wybarwione liście. Najczęściej jest uprawiany na rabatach. Nadaje się także na kwiat cięty.

WILCZOMLECZ PSTRY Euphorbia epithymoides tworzy kuliste kępy i świetnie prezentuje się na skalniakach. W Polsce objęty jest ścisłą ochroną gatunkową.

WILCZOMLECZ LŚNIĄCY Euphorbia milii przez swoje kłujące pędy bywa nazywany koroną cierniową. Dobrze znosi suche powietrze i wysokie temperatury w mieszkaniach.

Jan Drab

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Waga kuchenna

    Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
  • Synergia w architekturze

    Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
  • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

    Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
Załaduj więcej Tele Ona

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Postaw w swoim mieszkaniu na panele.

Przede wszystkim wytrzymałość Panele Mysłowice to naprawdę doskonały wybór. Jednak w jedny…