Kwasy są popularnymi substancjami. W sklepie https://chem-sklep.pl/ mają takie właśnie substancje. Kwasy są chemicznymi substancjami. W chemii kwasów jest wiele: kwas borowy,  siarkowy, węglowy, fosforowy, azotowy, chlorowy i wiele innych. Te nazwy zna każdy uczeń szkoły podstawowej z lekcji chemii. Zbudowane są z wodoru oraz reszty kwasowej. Można je rozpuścić w wodzie, a wówczas dysocjują na kation wodorowy oraz anion reszty kwasowej.

Znane są kwasy tlenowe oraz beztlenowe. Kwasy tlenowe zawierają atom tlenu w reszcie kwasowej, a beztlenowe takiego atomu nie mają. Do beztlenowych należą kwas siarkowy oraz kwasy karboksylowe.

Znane są także kwasy organiczne: mrówkowy, octowy, szczawiowy, benzoesowy, mlekowy czy cytrynowy. Kwas cytrynowy uważany jest za bardzo bezpieczny, ale jeśli dostanie się do oczu, to może je uszkodzić, a tego nikt nie oczekuje. Kwas cytrynowy powstaje naturalnie, ale można też uzyskać go w laboratorium, co jest dobrym rozwiązaniem. Znany jako kwasek cytrynowy, stosowany jest w gospodarstwie domowym do przygotowania potraw oraz np. jako dodatek do ciast.

Kwasy mają różnorodne zastosowanie

Kwasy stosowane są w przemyśle włókienniczym, tworzyw sztucznych, farmaceutycznym, garbarskim, cukrownictwie. Używa się ich do produkowania barwników oraz ekstrakcji rud. Pomagają oczyszczać powierzchnię metali oraz analizować minerały. Kwas azotowy pozwala produkować trotyl i nitroglicerynę, czyli materiały wybuchowe. Bez takiego kwasu te materiały nie powstałyby. 

Naturalne kwasy w kosmetyce

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się kwasy naturalne – owocowe i migdałowe. Pozwalają one oczyścić cerę, złuszczają naskórek, ale czasami wnikają też głębiej. Pozwalają usunąć uszkodzone struktury oraz odbudowują usunięte struktury nowymi. Samodzielne stosowanie takich kwasów w domu może zakończyć się uszkodzeniem cery. Należy zawsze korzystać z usług kosmetycznych, czyli wybrać się do kosmetyczki, która zastosuje odpowiednie stężenie takich kwasów i sprawi, że cera będzie piękna, a nie poparzona kwasami. 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Świat

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Porównanie wypożyczania lokalnie versus online.

Wypożyczanie narzędzi staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zarówno dla profesj…