Myjnie bezdotykowe uznawane są przez wielu kierowców za tanie. Gro z nich jednak uważa, że nie da się w takiej myjni umyć samochodu dokładnie. Nie jest tak. Myjnia bezdotykowa Lublin rzeczywiście jest tania i warta uwagi, bowiem auto czy inny pojazd można w niej umyć doskonale, pod warunkiem oczywiście, że będziemy wiedzieli jak to zrobić.

Wstępne spłukanie brudu

Przy średnio zabrudzonym samochodzie nie jest oczywiście koniecznością. Jeśli jednak auto jest bardzo zabrudzone, na karoserii są spore ilości błota i piasku, warto zacząć mycie od jego usunięcia, dopiero potem zaś dokładnie umyć całą karoserię pojazdu. Pozostawienie błota na karoserii i przejście od razu do mycia właściwego może bowiem doprowadzić do powstania zarysowań na karoserii. Najczęściej też takie mycie nie będzie dokładne – na samochodzie pozostaną co najmniej smugi brudu.

Mycie – odpowiedni kierunek prowadzenia lancy

Wskazane jest mycie z góry na dół. Wiele osób popełnia błąd i nie zachowuje tego kierunku. W takiej sytuacji istnieje spore ryzyko wepchnięcia brudu w zakamarki pojazdu. Między innymi pod uszczelki szyb czy w kratki wentylacyjne.

Nie bez znaczenia jest też odpowiednie prowadzenie lancy właśnie przy kratkach wentylacyjnych i w innych miejscach, przez które woda może dostać się do środka pojazdu. Nadwozie pojazdu jest tak wyprofilowane by spadająca na nie woda odpływała w z góry założony sposób, jednak to dotyczy przede wszystkim deszczu. Przy wodzie z lancy, wyrzucanej pod dużym ciśnieniem, istnieje spore ryzyko zalania niektórych elementów samochodu.

Na koniec mycia warto dokładnie spłukać samochód, a najlepiej wybrać opcję nabłyszczania i woskowania. Takie mycie trwa dłużej, kosztuje więcej, po nim jednak samochód wygląda doskonale.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Postaw w swoim mieszkaniu na panele.

    Przede wszystkim wytrzymałość Panele Mysłowice to naprawdę doskonały wybór. Jednak w jedny…
  • Oświetleni ogrodowe

    Piękny ogród to duma wszystkich wielbicieli zieleni i posiadaczy zgrabnej działki. Fani og…
  • Paliwo do pochodni

    Każdy kto posiada swój ogródek, taras lub patio na pewno zastanawiał się nad ważną kwestią…
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lampy oświetleniowe wewnętrzne i zewnętrzne

Lampy oświetleniowe użytkowane są zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Podstawową…