Kreatyna uważana jest za jeden z najbezpieczniejszych suplementów, po który sięgają sportowcy z różnych dyscyplin. Przede wszystkim suplement przydatny jest w sportach siłowych, a więc w podnoszeniu ciężarów, boksie, MMA, itd. Stosować mogą go też osoby chodzące regularnie na siłownię, aby zbudować odpowiednią sylwetkę. Dobra kreatyna umożliwia szybki przyrost masy mięśniowej bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Ciało staje się wtedy zdecydowanie atrakcyjniejsze, jest wyrzeźbione i można się nim chwalić przed znajomymi. Jest to szczególnie przydatne dla kulturystów, którzy przygotowują się do ważnych dla siebie zawodów sportowych.

Poprawa wydolności

Kreatyna
Kreatyna

Najlepsza kreatyna na masę poprawia też wydolność organizmu, można wtedy pozwalać sobie na zdecydowanie cięższe treningi, co poczyni lepsze efekty treningowe. Kreatynę swoim podopiecznym poleca wielu trenerów sportowych. Tania kreatynadostępna jest w wielu sklepach, dlatego też bez problemów można znaleźć się w posiadaniu tego produktu, dodatkowo nie trzeba za niego płacić niewyobrażalnych pieniędzy. Regularne stosowanie kreatywny pozytywnie wpływa także na poprawę odporności na zmęczenie. Oznacza to tyle, że sportowiec będzie miał więcej energii na realizowanie swojego planu treningowego, treningi będą mogły być solidniejsze i powtarzane codziennie, bez obaw o to, że pojawią się zakwasy uniemożliwiające ich przeprowadzenie.

Istotny wpływ na osiągnięcia sportowe

Zdaniem ekspertów ze świata sportu regularne przyjmowanie odpowiedniej dawki kreatyny ma istotny wpływ na poprawę osiągnięć sportowych. Kreatyna występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jednak czasami jest jej zbyt mało, dlatego też należy zająć się jej uzupełnianiem. Dzięki niej można też poprawić możliwość pozyskiwania energii, co wpłynie na efektywniejszą pracę mięśni. Nic dziwnego, że tak wielu sportowców sięga po kreatynę w czasie swoich treningów, skoro daje ona tak pozytywne efekty stosowania. Szacuje się, że powinno przyjmować się około 15-30 gramów kreatyny na dobę przez okres kilkunastu dni, aby efekty były zauważalne.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lampy oświetleniowe wewnętrzne i zewnętrzne

Lampy oświetleniowe użytkowane są zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Podstawową…