Koła przemysłowe pełnią bardzo ważną role w całym procesie produkcji. Element ten – chociaż z pozoru nieistotny – usprawnia proces intralogistyki. Większość wiodących firm z branży przemysłowej bazuje na wysokiej jakości kołach przemysłowych. Stosowanie tańszych zamienników może mieć „opłakane” skutki, zwłaszcza jeżeli zależy nam na szybkiej i bezproblemowej pracy. Ciągłość produkcji jest niezwykle ważna, zaś nieodpowiednio dobrane koła przemysłowe mogą znacząco „pokrzyżować nam szyki”.

Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość kół przemysłowych. Koła przemysłowe różnią się od siebie wieloma kwestiami, nie tylko zastosowaniem czy systemem montażu. Aby bardziej przybliżyć ten element, przyjrzyjmy się kołom przemysłowym przeznaczonym do systemu rurkowo-złączkowego. Nasza analiza uwzględnia wyłącznie produkty sprawdzonych producentów, znanych i cenionych w branży produkcyjnej.

Kółka do wózków
Kółka do wózków

Koła przemysłowe przeznaczone do systemu rurkowo-złączkowego podzielić możemy na trzy grupy – koła przeznaczone do małych obciążeń, koła przemysłowe przeznaczone do dużych obciążeń oraz koła przemysłowe przeznaczone do średnich obciążeń. Poszczególne modele różnią się od siebie wieloma kwestiami: zarówno nośnością jak i wytrzymałością, a także rodzajem materiału, którym zostały pokryte. Jeśli chodzi oto ostatnie, wysokiej jakości bieżnie pokryte zostały: szarą gumą, poliamidem, gumą elastyczną niebieską bądź czerwonym poliuretanem. Który model wybrać? To zależy od naszych indywidualnych upodobań. W tym przypadku kierujmy się przede wszystkim zastosowaniem kół i ich rolą w naszym magazynie. Wysokiej jakości materiał bieżnika ma duży wpływ na usprawnienie całego procesu transportu. Po pierwsze, a zarazem najważniejsze: amortyzuje wstrząsy podczas przenoszenia produktów z punktu A do punktu B. następnie, zapewnia wygodę w czasie tegoż transportu – oczywiście dla pracownika. Po trzecie: zapewnia bezpieczne przesuwanie konstrukcji rurkowo-złączkowej niezależnie od rodzaju powierzchni. Sama konstrukcja kół przemysłowych wykonana została ze wzmocnionego, wysokojakościowego i wytrzymałego poliamidu. Materiał ten znacząco zwiększa żywotność elementu. Dodatkowo, wyróżnić możemy trzy rodzaje kół przemysłowych, w zależności od ich budowy: koła przemysłowe w wariancie stałym, koła przemysłowe w wariancie skrętnym oraz koła przemysłowe w wariancie skrętnym z hamulcem. Nośność kół przemysłowych uzależniona jest od danego modelu i szerzej opisana w karcie produktu.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Świat

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przegląd najnowszych trendów w branży wypożyczania sprzętu budowlanego: innowacje i technologie zmieniające rynek

W dynamicznie rozwijającym się świecie budownictwa, branża wypożyczania sprzętu budowlaneg…