Zapotrzebowanie na usługi psychologiczne stale rośnie. Życie w stresie oraz brak wystarczającej ilości odpoczynku sprawia, że coraz więcej osób ma problemy natury emocjonalnej. Czasami próbujemy radzić sobie z nimi sami. Kiedy jednak powinniśmy skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Skonsultuj się z psychologiem, gdy podejrzewasz depresję!

Każdy z nas ma w życiu gorsze okresy. Nierzadko czujemy się przygnębieni i zrezygnowani przez kilka dni z rzędu. Jeżeli dokucza nam tak zwana chandra, dość szybko jednak minie. Jeśli jednak obniżony nastrój i smutek utrzymują się przez minimum dwa tygodnie, powinniśmy porozmawiać ze specjalistą. Możliwe bowiem, że naszym problemem stała się depresja. Konsultacja psychologiczna jest niezbędna, jeżeli obniżonemu nastrojowi towarzyszą myśli o charakterze autodestrukcyjnym. Warto również zwracać baczną uwagę na objawy psychosomatyczne. Przewlekłe zmęczenie, uporczywe bóle głowy oraz żołądka mogą mieć podłoże psychologiczne. Bardzo często w ten sposób objawia się depresja maskowana. Diagnozę tej choroby warto jednak pozostawić specjaliście. Jeżeli więc towarzyszą nam wyżej wymienione objawy, skontaktujmy się z psychologiem.

Gdzie szukać psychologa?

Znalezienie doświadczonego i należycie wykwalifikowanego psychologa wymaga pewnego wysiłku. Każdemu zależy bowiem na tym, aby psycholog był osobą godną zaufania, bo musimy mu przecież powierzyć nasze osobiste sprawy. Największy wybór psychologów będziemy mieli rzecz jasna w dużych i prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Kraków czy Gorzów Wielkopolski. Jeżeli zamieszkujemy Wielkopolskę, z pomocą może przyjść nam psycholog Gorzów. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnego specjalisty, dobrze jest sprawdzić opinie o nim w internecie. Im większa liczba pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że uda nam się odszukać profesjonalistę. Należy pamiętać o tym, że pierwsze spotkania z psychologiem mają zazwyczaj charakter zapoznawczy. Jeżeli po tym czasie uznamy, że nie czujemy nici porozumienia ze specjalistą, poszukajmy kogoś innego. W relacji z psychologiem bardzo ważne jest bowiem obopólne zaufanie.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto uczyć się języków

Częstym problemem w polskich szkołach jest nieodpowiedni program, przez co poprawne naucze…