Z nazwą „keylogger” z pewnością nie trudno się spotkać, jeśli chodzi o środowisko hakerskie, ponieważ cyberprzestępcy często to narzędzie wykorzystują. Okazuje się, że keyloggery nie muszą być tylko szkodliwym oprogramowaniem, lecz odpowiadają także za bezpieczeństwo całej firmy.

 

CZYM SĄ KEYLOGGERY?

       Keylogger jest programem rejestrującym aktywność użytkowników, głównie poprzez kontrolowanie naciskanych klawiszy na klawiaturze. Jeśli tego typu oprogramowanie znalazło się na czyimś komputerze, z łatwością może przechwycić hasła, loginy oraz inne dane do różnorodnych witryn. Keylogger jest nie tylko przeznaczony dla hakerów – jest również pomocnym programem dla właścicieli firm, w których pracownicy korzystają z komputerów. Po powiadomieniu osób w firmie o wdrożeniu takiego systemu można być spokojnym o uczciwość pracowników – bowiem niektóre Keyloggery monitorują też schowek, zapisują odwiedzane strony internetowe, kontrolują foldery, aplikacje oraz drukarki, a także pozwalają na wykonywanie zrzutów ekranu.

 

KEYLOGGER – CZY WARTO?

        Jeśli prowadzimy firmę, w której posiadamy wiele komputerów jak najbardziej Keylogger jest wart uwagi. Będziemy mieć wówczas pewność, że przedsiębiorstwo będzie działało płynnie bez zbędnych problemów. Keyloggery są uważane za jedne z najlepszych narzędzi do ochrony przed nieuczciwymi pracownikami – mają przede wszystkim działanie zapobiegawcze. Pracownicy, wiedząc, że są obserwowani, skupią się tylko i wyłącznie na swojej pracy, co jest oczywiście najważniejszym aspektem. Jeśli chodzi o Keyloggery godną uwagi stroną jest https://www.keylogger.pl/ – oferuje ona Keylogger z zaawansowanym konfigurowalnym silnikiem oraz wieloma przydatnymi funkcjami.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Świat

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Unikalny blask

Świece towarzyszyły ludzkości od tysięcy lat. Blask ognia towarzyszył w nocne, zimne wiecz…