Trening z kettlami (kettlebell), w przeciwieństwie do tego wykonywanego no maszynach, jest zbliżony do pracy, jakq wykonuje się w ciągu każdego dnia. A chyba każda z nas chciałaby lepiej funkcjonować na co dzień i gotowa jest wiele zrobić, aby cel ten osiągnąć.

Podstawowe zalety takiego treningu to: możliwość zrobienia go w dowolnym miejscu (nie musi to być siłownia) oraz wykonania ćwiczeń na dowolna partię ciała. Do bezpiecznego treningu z kettlami potrzeba jednak sporej dawki umiejętności technicznych.

Ten prosty sprzęt treningowy, o ile jest użyty w sposób właściwy, nie tylko ujędrni pośladki i uda, ale też poprawi kondycję i sprawność.

TRENING KETTLEBELL

Rozgrzewka jest podstawowym elementem treningu Kettlebell i składa się z rozgrzewki ogólnej, mobilizacji i aktywacji.

ROZGRZEWKA OGÓLNA to dowolna aktywność fizyczna wykonywana na niskim tętnie (wiosła, bieżnia, stepper, rowerek).Jej celem jest podniesienie temperatury ciała i przygotowanie organizmu do znacznie większego wysiłku.

Mobilizacja i aktywacja

ROLOWANIE (PRACA Z WAŁKIEM DO MASAŻU) – forma masażu pozwalająca na rozluźnienie powięzi okalającej mięśnie, zwiększenie zakresu ruchu oraz przepływu krwi.

DYNAMICZNE ROZCIĄGANIE – ćwiczenia rozciągające wykonywane w ruchu. Ich celem jest aktywacja mięśni angażowanych podczas treningu, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, poprawa czucia mięśniowego i napinania mięśni dodatkowych np. brzucha w celu poprawy stabilizacji pozycji ciała.

AKTYWACJA – polega na przejściu do ćwiczeń wykonywanych z ciężarem własnego ciała lub z lekkim obciążeniem (intensywność średnia), dobranych pod elementy występujące w treningu. Należy przy tym skupić uwagę na pracy mięśni, która powinna być zbieżna z wzorcem ruchowym przewidzianym dla wykonywanego ćwiczenia oraz na zwiększeniu siły napięcia mięśniowego.

Czytaj dalej:

Kettlebell dla kobiet cz.2

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Ona

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy przeprowadzić osuszanie mieszkania?

Osuszanie mieszkania należy przeprowadzić zwłaszcza wtedy, gdy we wnętrzu występuje wilgoć…