Trening z kettlami (kettlebell), w przeciwieństwie do tego wykonywanego no maszynach, jest zbliżony do pracy, jakq wykonuje się w ciągu każdego dnia. A chyba każda z nas chciałaby lepiej funkcjonować na co dzień i gotowa jest wiele zrobić, aby cel ten osiągnąć.

Podstawowe zalety takiego treningu to: możliwość zrobienia go w dowolnym miejscu (nie musi to być siłownia) oraz wykonania ćwiczeń na dowolna partię ciała. Do bezpiecznego treningu z kettlami potrzeba jednak sporej dawki umiejętności technicznych.

Ten prosty sprzęt treningowy, o ile jest użyty w sposób właściwy, nie tylko ujędrni pośladki i uda, ale też poprawi kondycję i sprawność.

TRENING KETTLEBELL

Rozgrzewka jest podstawowym elementem treningu Kettlebell i składa się z rozgrzewki ogólnej, mobilizacji i aktywacji.

ROZGRZEWKA OGÓLNA to dowolna aktywność fizyczna wykonywana na niskim tętnie (wiosła, bieżnia, stepper, rowerek).Jej celem jest podniesienie temperatury ciała i przygotowanie organizmu do znacznie większego wysiłku.

Mobilizacja i aktywacja

ROLOWANIE (PRACA Z WAŁKIEM DO MASAŻU) – forma masażu pozwalająca na rozluźnienie powięzi okalającej mięśnie, zwiększenie zakresu ruchu oraz przepływu krwi.

DYNAMICZNE ROZCIĄGANIE – ćwiczenia rozciągające wykonywane w ruchu. Ich celem jest aktywacja mięśni angażowanych podczas treningu, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, poprawa czucia mięśniowego i napinania mięśni dodatkowych np. brzucha w celu poprawy stabilizacji pozycji ciała.

AKTYWACJA – polega na przejściu do ćwiczeń wykonywanych z ciężarem własnego ciała lub z lekkim obciążeniem (intensywność średnia), dobranych pod elementy występujące w treningu. Należy przy tym skupić uwagę na pracy mięśni, która powinna być zbieżna z wzorcem ruchowym przewidzianym dla wykonywanego ćwiczenia oraz na zwiększeniu siły napięcia mięśniowego.

Czytaj dalej:

Kettlebell dla kobiet cz.2

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Waga kuchenna

    Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
  • Synergia w architekturze

    Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
  • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

    Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
Załaduj więcej Tele Ona

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wyjątkowa fotografia ślubna – zdjęcia inspirowane miłością

(Imię i nazwisko fotografa) Fotograf Ślubny Rzeszów Nazywam się….Jako fotograf mam p…