Obecnie coraz więcej klientów zwraca szczególną uwagę przy wyborze auta na jego osiągi. Wiele osób decyduję się na to, aby zakupić tańszy pojazd i liczyć na to, że będzie taki samochód zużywał mniej paliwa. Jednak później okazuje się, że moc auta, które zakupiliśmy przestaję nam już wystarczać. Wtedy szukamy alternatywnych rozwiązań, aby poprawić osiągi silnika w Mercedesie.

Mechaniczny lub elektroniczny tuning Mercedes.

Tuning
Tuning

Żeby przeprowadzić dobry tuning Mercedes musimy dokonać tego albo mechanicznie albo elektronicznie. Zdecydowanie łatwiej i szybciej, a także oszczędniej będzie przeprowadzenie modyfikacji silnika za pomocą jego elektroniki. Dokonujemy sobie tak zwanego chiptuningu.

Kiedy pierwszy raz słyszysz o słowie takim jak Chiptuning, to może ci się wydawać że jest to bardzo poważna modyfikacja w samochodzie. Jednak jak się okazuje jest to po prostu jeden z najprostszych sposobów, aby podnieść moc i moment obrotowy w wielu modelach samochodów.

Chiptuning jest również tylko jedną z możliwości modyfikacji elektroniki w samochodzie, jaka jest możliwa. Taki tuning możemy przeprowadzić za pomocą istniejącego programów komputerze silnika albo też zastosować własny moduł zewnętrzny.

Po zastosowaniu modyfikacji w płyniemy na zwiększenie dawki paliwa.

Jakie są zalety elektronicznego tuningu Mercedesa?

Przede wszystkim nie musimy ingerować w sterownik samochodu. Wystarczy, że podepniemy się do auta za pomocą odpowiednich fabrycznych wtyczek i wykonamy to naprawdę bardzo sprawnie, a także bardzo sprawnie zdemontujemy nasze podłączenie, to jest bardzo ważne, gdy mamy auto na gwarancji i chcielibyśmy udać się do serwisu.

Dodatkowo będziemy mogli samodzielnie dostosować nowy wgrany program do indywidualnych potrzeb kierowcy, a także dobrać odpowiednie możliwości silnika.

Modyfikację elektroniki silnika wykonamy w wyspecjalizowanych zakładach, które oferują takie usługi. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby wykonywać taką modyfikację tylko u specjalistów, którzy mają bardzo duże doświadczenie.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto uczyć się języków

Częstym problemem w polskich szkołach jest nieodpowiedni program, przez co poprawne naucze…