09 czerwca, 2023
Strona Głowna Tele On Jak wykonać kamienny dywan?

Jak wykonać kamienny dywan?

3 min odczyt
0
0
624

Kamienny dywan co to takiego?

Kamienny dywan jest rodzajem posadzki wykonanej z kruszywa (na przykład marmurowego albo granitowego) połączonego z żywicą epoksydową. Efekt jest trwały i elegancki. Spotykany bywa na balkonach, tarasach, albo nawet w łazience

Przygotowanie podłoża, gruntowanie oraz hydroizolacja

Dla zwiększenia przyczepności na tarasach i balkonach zwłaszcza nowych potrzebne jest szlifowanie albo śrutowanie. Musi być też wykonane gruntowanie i hydroizolacja. Powierzchnia, na którą będziemy kłaść kamienny dywan musi być sucha. Grunt nałożony wałkiem lub pędzlem wysycha w ciągu około 24 godzin, dopiero potem wykonujemy następne czynności. czyli wspomnianą wyżej hydroizolację. Najlepiej w dwóch warstwach, a każda z nich schnie kolejne 24 godziny.

Wykonanie kamiennego dywanu

Trzeba dokładnie wyliczyć ile będzie potrzeba zarówno kruszywa, czyli kamyków, jak też żywicy.

Używana żywica zwykle jest dwuskładnikowa (składnik A i składnik B). Po ich dokładnym wymieszaniu dodaje się je do pojemnika z kruszywem i wszystko znów trzeba delikatnie ale dokładnie wymieszać. Dopiero później trzeba przystąpić do ich rozprowadzenia na przygotowanej powierzchni. W celu dokładnego wygładzenia można użyć pacy albo rakla. Dla wykończenia używa się lakieru.

Czynność rozprowadzania kamiennego dywanu na powierzchni powinna być zrobiona od razu w całości. Jeżeli pracę przerwiemy i wrócimy na przykład za kilka godzin albo następnego dnia może pozostać wyraźny ślad łączenia.

Jakie narzędzia i przedmioty będą wam potrzebne?

Do wykonania kamiennego dywanu przydadzą się Wam: rękawiczki gumowe, kuweta, kielnia, wałek, metalowa packa, mieszarka.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Radca prawny vs. adwokat: Różnice, zadania i współpraca

Wprowadzenie W dzisiejszym złożonym systemie prawnym, konieczne jest korzystanie z profesj…

Najnowsze recezje

Podążaj za nami