09 maja, 2021
Strona Głowna Tele On Jak wykonać kamienny dywan?

Jak wykonać kamienny dywan?

3 min odczyt
0
0
45

Kamienny dywan co to takiego?

Kamienny dywan jest rodzajem posadzki wykonanej z kruszywa (na przykład marmurowego albo granitowego) połączonego z żywicą epoksydową. Efekt jest trwały i elegancki. Spotykany bywa na balkonach, tarasach, albo nawet w łazience

Przygotowanie podłoża, gruntowanie oraz hydroizolacja

Dla zwiększenia przyczepności na tarasach i balkonach zwłaszcza nowych potrzebne jest szlifowanie albo śrutowanie. Musi być też wykonane gruntowanie i hydroizolacja. Powierzchnia, na którą będziemy kłaść kamienny dywan musi być sucha. Grunt nałożony wałkiem lub pędzlem wysycha w ciągu około 24 godzin, dopiero potem wykonujemy następne czynności. czyli wspomnianą wyżej hydroizolację. Najlepiej w dwóch warstwach, a każda z nich schnie kolejne 24 godziny.

Wykonanie kamiennego dywanu

Trzeba dokładnie wyliczyć ile będzie potrzeba zarówno kruszywa, czyli kamyków, jak też żywicy.

Używana żywica zwykle jest dwuskładnikowa (składnik A i składnik B). Po ich dokładnym wymieszaniu dodaje się je do pojemnika z kruszywem i wszystko znów trzeba delikatnie ale dokładnie wymieszać. Dopiero później trzeba przystąpić do ich rozprowadzenia na przygotowanej powierzchni. W celu dokładnego wygładzenia można użyć pacy albo rakla. Dla wykończenia używa się lakieru.

Czynność rozprowadzania kamiennego dywanu na powierzchni powinna być zrobiona od razu w całości. Jeżeli pracę przerwiemy i wrócimy na przykład za kilka godzin albo następnego dnia może pozostać wyraźny ślad łączenia.

Jakie narzędzia i przedmioty będą wam potrzebne?

Do wykonania kamiennego dywanu przydadzą się Wam: rękawiczki gumowe, kuweta, kielnia, wałek, metalowa packa, mieszarka.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Unikalny blask

Świece towarzyszyły ludzkości od tysięcy lat. Blask ognia towarzyszył w nocne, zimne wiecz…

Najnowsze recezje

Podążaj za nami