Rodzice nowo narodzonego dziecka stają przed wieloma dylematami i pytaniami. Jednym z nich jest kupienie odpowiednich ubranek. Jak ubierać noworodka, by czuł się jak najlepiej?

Delikatne obchodzenie się z noworodkiem

Ciało malutkiego dziecka jest niezwykle wrażliwe i dla tego przy przewijaniu, myciu czy ubieraniu należy zachować dużą ostrożność i wyczucie. Ubranko najlepiej zakładać kiedy malec leży na przykład na przewijaku. Podczas przebierania należy odpowiednio podtrzymywać dziecko i w razie potrzeby delikatnie przewracać je na moment na bok.

Ubranka odpowiednie dla noworodka

Wybór ubranek dla maluchów jest ogromny. Wiele z nich przyciąga uwagę pięknymi kolorami i wzorami. Które z nich najlepiej nadają się dla małych dzieci?

Warto przyglądać się metkom i wybierać takie produkty, które są wykonane z przyjaznych skórze materiałów i barwników. Zapobiegnie to powstawaniu alergii u dziecka. Należy zwrócić uwagę czy do śpioszków, koszulki lub spodni nie zostały przyszyte drobne elementy takie jak guziki czy pompony, które po ewentualnym odpadnięciu od stroju malec mógłby przez przypadek połknąć.

Metka od dobrej marki odzieżowej, print z bohaterem ze znanej kreskówki, dodatkowa kieszonka – takie szczegóły znacząco podnoszą cenę strojów dziecięcych. Tymczasem dobrej jakości ubranka nie muszą być drogie. Obecnie w wielu sklepach można znaleźć tanie ubrania dla chłopców i dziewczynek, które jakością wcale nie ustępują tym z wyższej półki cenowej.

Warto też rozejrzeć się wśród mniejszych rodzimych producentów odzieży lub zapoznać się z ofertami osób, które szyją ubranka handmade. Może się okazać, że ich produkty wcale nie kosztują dużo, a są bardziej trwałe i unikatowe niż rzeczy z sieciówek. Wyjątkowe, wykonane przez kogoś własnoręcznie śpioszki kupione w większym rozmiarze posłużą dziecku na długo. Jeśli ubranko jest dobrej jakości, może nawet zostać przekazane kolejnemu maleństwu w rodzinie lub sprzedane jako produkt z drugiej ręki.

Ubranka dla noworodków powinny być przede wszystkim wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Stworzenie przemyślanej listy faktycznych potrzeb dziecka i rodzica pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy i kupienie odpowiedniej jakości, praktycznych produktów.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Ona

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Porównanie wypożyczania lokalnie versus online.

Wypożyczanie narzędzi staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zarówno dla profesj…