Adwokat to zawód niezwykle odpowiedzialny i prestiżowy. Występując w sprawach karnych adwokat bierze na siebie odpowiedzialność reprezentacji osób przed sądami i niejako odpowiada za ich przyszły los a na pewno za powodzenie linii obrony. Natomiast ograniczając swoją działalność do podmiotów prawnych adwokat bierze udział w czynnościach związanych ze sporządzaniem umów, doradztwem podatkowym, nadzoruje od strony prawnej skomplikowane często transakcje, ma też decydujący głos w zakresie prawa działalności gospodarczej.

Czym zajmuje się Adwokat Zabrze? 

Adwokat zajmuje się:

  • pomocą prawną z zakresu różnych gałęzi prawa: cywilnego, karnego, rodzinnego, finansowego…
  • pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju umów oraz dokumentów prawnych
  • reprezentowaniem klienta przed sądem w ślad za uzyskanym wcześniej pełnomocnictwem

Jak wybierać adwokata?

Poszukując prawnika czy wybierając adwokata przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres ich działania, dziedzinę, w której się specjalizują. Część z nich zajmuje się sprawami karnymi, inna grupa specjalizuje się w sprawach cywilnych, bliższych naszej codzienności. Wybór adwokata zależy zatem od tego czego się w danej chwili potrzebuje.

Adwokaci najczęściej zatrudniani są w kancelariach prawnych. Ich wykaz można znaleźć w internecie wpisując w wyszukiwarkę choćby słowo adwokat Zabrze. Natychmiast pojawi się zestawienie wszystkich aktywnych prawników. Zawsze jednak zanim wykona się telefon, by umówić się na spotkanie, warto wejść na stronę danej kancelarii prawnej i zapoznać się z zakresem działalności danego adwokata. Warto również już wytypowanego przez siebie adwokata sprawdzić w różnych źródłach. Pozytywne opinie o tym samym prawniku upewnią nas co do skuteczności jego działania i zwiększą szanse na pozytywny efekt.

W języku polskim bardzo często myli się pojęcie prawnika i adwokata, albo używa wymiennie. Warto pamiętać, że każdy adwokat jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik adwokatem. Aby zostać adwokatem, trzeba ukończyć wyższe studia prawnicze z oceną bardo dobrą.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym kierować się przy wyborze zakładu wulkanizacyjnego?

Przynajmniej dwa razy do roku każdy kierowca wymienia opony w swoim aucie. Najczęściej pow…