Adwokat to zawód niezwykle odpowiedzialny i prestiżowy. Występując w sprawach karnych adwokat bierze na siebie odpowiedzialność reprezentacji osób przed sądami i niejako odpowiada za ich przyszły los a na pewno za powodzenie linii obrony. Natomiast ograniczając swoją działalność do podmiotów prawnych adwokat bierze udział w czynnościach związanych ze sporządzaniem umów, doradztwem podatkowym, nadzoruje od strony prawnej skomplikowane często transakcje, ma też decydujący głos w zakresie prawa działalności gospodarczej.

Czym zajmuje się Adwokat Zabrze? 

Adwokat zajmuje się:

  • pomocą prawną z zakresu różnych gałęzi prawa: cywilnego, karnego, rodzinnego, finansowego…
  • pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju umów oraz dokumentów prawnych
  • reprezentowaniem klienta przed sądem w ślad za uzyskanym wcześniej pełnomocnictwem

Jak wybierać adwokata?

Poszukując prawnika czy wybierając adwokata przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres ich działania, dziedzinę, w której się specjalizują. Część z nich zajmuje się sprawami karnymi, inna grupa specjalizuje się w sprawach cywilnych, bliższych naszej codzienności. Wybór adwokata zależy zatem od tego czego się w danej chwili potrzebuje.

Adwokaci najczęściej zatrudniani są w kancelariach prawnych. Ich wykaz można znaleźć w internecie wpisując w wyszukiwarkę choćby słowo adwokat Zabrze. Natychmiast pojawi się zestawienie wszystkich aktywnych prawników. Zawsze jednak zanim wykona się telefon, by umówić się na spotkanie, warto wejść na stronę danej kancelarii prawnej i zapoznać się z zakresem działalności danego adwokata. Warto również już wytypowanego przez siebie adwokata sprawdzić w różnych źródłach. Pozytywne opinie o tym samym prawniku upewnią nas co do skuteczności jego działania i zwiększą szanse na pozytywny efekt.

W języku polskim bardzo często myli się pojęcie prawnika i adwokata, albo używa wymiennie. Warto pamiętać, że każdy adwokat jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik adwokatem. Aby zostać adwokatem, trzeba ukończyć wyższe studia prawnicze z oceną bardo dobrą.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dlaczego warto uczyć się języków

Częstym problemem w polskich szkołach jest nieodpowiedni program, przez co poprawne naucze…