Jak wiadomo, do największych koszmarów kierowców należy zaliczyć unieruchomienie samochodu na trasie, a także brak możliwości jego naprawy na miejscu. Oczywiście w tym przypadku najlepszą opcją będzie holowanie pojazdu. Kierowcy bardzo często zastanawiają się czy istnieje możliwość samodzielnego odholowania auta na lince, czy trzeba zdecydować się na wezwanie lawety. Ile kosztuje Pomoc Drogowa Tarnów?

Ile wynosi koszt holowania samochodu na terenie Polski?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ceny za omawianą usługę są ustalane indywidualnie. Koszt uzależniony jest bowiem od wielu czynników. Potencjalni klienci muszą liczyć się z wydaniem przynajmniej 100 złotych. Przeważnie cena wynosi jednak od 120 do 150 złotych. Jeżeli kierowca będzie miał problemy na trasie musi liczyć się z wydaniem minimum 1,19 złotych za każdy kilometr. Godny uwagi jest fakt, że przedsiębiorstwa świadczące omawiane usługi rozliczają się kwotowo lub za pomocą stawek za każdy kilometr.

 


Mechanika pojazdowa – https://autocentrumlublin.com/


Co dokładnie wpływa na cenę?

Pierwszym czynnikiem oddziałującym na ostateczny koszt usługi holowania jest długość trasy. Jak wiadomo, im dłuższą trasę będzie musiała odbyć pomoc drogowa, tym więcej będzie musiał zapłacić kierowca. Należy jednak mieć świadomość, że w przypadku dłuższych tras, ceny za km są znacznie korzystniejsze. Kolejnym aspektem jaki trzeba wziąć pod uwagę jest wielkość i waga pojazdu. Warto wiedzieć, że większe pojazdy będą potrzebowały nie tylko większej, ale również bardziej specjalistycznej lawety, która kosztuje więcej.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co to jest geowłóknina? i jak dbają o bezpieczeństwo dróg i chodników?

Czym są geowłókniny i dlaczego są ważne? Geotekstylia są stosowane w celu zapobiegania ero…