Punkty kasowe mogły stracić w ostatnim czasie na popularności, ponieważ upadł Grosik, a część płatności można realizować w supermarketach.

– Supermarkety nie były nigdy poważnym konkurentem w branży, ponieważ można opłacać tam tylko rachunki z kodem kreskowym. Natomiast defraudacje Grosika i PAF–u wyraźnie podzieliły klientów na preferujących pewne, choć drogie i wolne usługi na poczcie lub na tych, którzy są przekonani do punktów kasowych, bo cenią sobie niskie opłaty, czas realizacji i profesjonalizm osoby prowadzącej punkt – zapewnia Mirosław Pietkiewicz z Agencji Finansowej Skarbonka.

Warunkiem otwarcia punktu kasowego jest dysponowanie lokalem o powierzchni kilku metrów kwadratowych na parterze budynku w miejscu, gdzie jest duży ruch pieszy. Partner otrzymuje oprogramowanie komputerowe, materiały wizualizacyjne oraz przechodzi szkolenie z oferty, w której oprócz opłat rachunków znajdują się pożyczki i wypłaty z kart. Przy inwestycji wynoszącej 5-10 tys. zł przedsiębiorca może liczyć na zysk w wysokości do 5 tys. zł miesięczne. Kwota ta to suma uzyskanych prowizji dzięki współpracy centrali Skarbonki z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku. Do tego dochodzą przychody z obsługi transakcji kartowych i pożyczek krótkoterminowych.

Nietypowy pomysł na własną firmę oferuje właściciel licencji Speedliner. Partnerzy zajmują się nanoszeniem powłok polimerowych na różne powierzchnie. Usługa znajduje zastosowanie w przypadku łodzi, samochodów terenowych, przyczep, basenów i maszyn specjalistycznych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje duże tarcie. Pokrycie poliuretanem samochodu typu pick-up kosztuje ok. 2 tys. zł.

– Ściany, sufity i podłogi, schody, poręcze, podjazdy, oczka wodne czy baseny i praktycznie każda powierzchnia niezależnie od kształtu czy faktury może być chroniona, a zarazem znacznie podnieść swe wartości użytkowe i estetyczne przez pokrycie wytrzymałym polimerem – wyjaśnia Krzysztof Dzięcioł, doradca handlowy w firmie Polmecanic, wyłącznego dystrybutora polimerowych powłok ochronnych Speedliner.

Spis Treści:

https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-1/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-2/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-3/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-4/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-5/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przegląd najnowszych trendów w branży wypożyczania sprzętu budowlanego: innowacje i technologie zmieniające rynek

W dynamicznie rozwijającym się świecie budownictwa, branża wypożyczania sprzętu budowlaneg…