Na pierwszy ogień zapoznajmy się z propozycją dla osób zainteresowanych otwarciem biura nieruchomości. Startujący z franczyzą Aspect Nieruchomości twierdzi, że wystarczy 20 tys. zł na przygotowanie lokalu do pierwszej wizyty klientów. Dodatkowo do połowy roku franczyzobiorca będzie zwolniony z opłaty wstępnej wynoszącej 12 tys. zł i przez pierwsze pół roku działalności ze stałej opłaty miesięcznej w wysokości 1,2 tys. zł. Inwestycja w punkt usługodawcy ogranicza się do zakupu wyposażenia i ewentualnych zmian w aranżacji lokalu. Czasem jednak warto wydać więcej na odświeżenie lokalu, jeśli ten znajduje się w dogodnym miejscu.

– Najatrakcyjniejsze lokalizacje znajdują się przy głównych ulicach miast. Często pozyskujemy klientów prosto z ulicy, którzy zachęceni ogłoszeniami w witrynie wchodzą do środka. W większych miastach ciekawą lokalizacją są duże osiedla – wtedy biura obsługują najbliższy rynek mieszkaniowy i komercyjny. Mniejsza konkurencja miejscowości liczących 30-60 tys. mieszkańców zachęca sieci do otwierania biznesu także tam. Często jedno biuro obsługuje kilka sąsiadujących ze sobą miast, zdarza się to na przykład na Śląsku – mówi Tomasz Barski, dyrektor ds. rozwoju sieci.

Nadal największą przeszkodą w uruchomieniu biura jest licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami. Koszty związane z jej zdobyciem wynoszą ok. 7 tys. zł (studia podyplomowe, praktyki, egzamin państwowy), ale właściciel licencji Aspect Nieruchomości pomaga w załatwieniu formalności. W przeciwnym przypadku będziemy musieli zatrudnić agenta z papierami.

– Wsparcie w postaci obsługi informatycznej partnera, zapewnienia materiałów reklamowych, publikacji ogłoszeń na portalach branżowych pomaga w zdobyciu klientów. Jednak to poczta pantoflowa od zawsze jest najlepszą formą reklamy, dlatego w bezpośrednich kontaktach trzeba zrobić takie pozytywne wrażenie, które na długo zapisze się w pamięci kontrahenta – dodaje Tomasz Barski.

Spis Treści:

https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-1/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-2/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-3/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-4/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-5/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Postaw w swoim mieszkaniu na panele.

    Przede wszystkim wytrzymałość Panele Mysłowice to naprawdę doskonały wybór. Jednak w jedny…
  • Oświetleni ogrodowe

    Piękny ogród to duma wszystkich wielbicieli zieleni i posiadaczy zgrabnej działki. Fani og…
  • Paliwo do pochodni

    Każdy kto posiada swój ogródek, taras lub patio na pewno zastanawiał się nad ważną kwestią…
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Fosforan potasu – co warto o nim wiedzieć?

Fosforan potasu to pojęcie, którego znaczenie nie jest znane każdemu z nas. Tymczasem, dod…