Na pierwszy ogień zapoznajmy się z propozycją dla osób zainteresowanych otwarciem biura nieruchomości. Startujący z franczyzą Aspect Nieruchomości twierdzi, że wystarczy 20 tys. zł na przygotowanie lokalu do pierwszej wizyty klientów. Dodatkowo do połowy roku franczyzobiorca będzie zwolniony z opłaty wstępnej wynoszącej 12 tys. zł i przez pierwsze pół roku działalności ze stałej opłaty miesięcznej w wysokości 1,2 tys. zł. Inwestycja w punkt usługodawcy ogranicza się do zakupu wyposażenia i ewentualnych zmian w aranżacji lokalu. Czasem jednak warto wydać więcej na odświeżenie lokalu, jeśli ten znajduje się w dogodnym miejscu.

– Najatrakcyjniejsze lokalizacje znajdują się przy głównych ulicach miast. Często pozyskujemy klientów prosto z ulicy, którzy zachęceni ogłoszeniami w witrynie wchodzą do środka. W większych miastach ciekawą lokalizacją są duże osiedla – wtedy biura obsługują najbliższy rynek mieszkaniowy i komercyjny. Mniejsza konkurencja miejscowości liczących 30-60 tys. mieszkańców zachęca sieci do otwierania biznesu także tam. Często jedno biuro obsługuje kilka sąsiadujących ze sobą miast, zdarza się to na przykład na Śląsku – mówi Tomasz Barski, dyrektor ds. rozwoju sieci.

Nadal największą przeszkodą w uruchomieniu biura jest licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami. Koszty związane z jej zdobyciem wynoszą ok. 7 tys. zł (studia podyplomowe, praktyki, egzamin państwowy), ale właściciel licencji Aspect Nieruchomości pomaga w załatwieniu formalności. W przeciwnym przypadku będziemy musieli zatrudnić agenta z papierami.

– Wsparcie w postaci obsługi informatycznej partnera, zapewnienia materiałów reklamowych, publikacji ogłoszeń na portalach branżowych pomaga w zdobyciu klientów. Jednak to poczta pantoflowa od zawsze jest najlepszą formą reklamy, dlatego w bezpośrednich kontaktach trzeba zrobić takie pozytywne wrażenie, które na długo zapisze się w pamięci kontrahenta – dodaje Tomasz Barski.

Spis Treści:

https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-1/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-2/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-3/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-4/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-5/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Taxi bez barier: usługi dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

W świecie, który dąży do bycia coraz bardziej inkluzywnym, branża taxi odgrywa kluczową ro…