Biznes, który chcemy prowadzić powinien być dostosowany nie tylko do naszych zainteresowań i dotychczasowych doświadczeń, ale także do liczby zer na koncie. Ważne oczywiście aby zera były poprzedzone inną cyfrą. Każdy, kto nawet tylko teoretycznie rozważał założenie firmy spotykał dwie przeszkody, wydawałoby się nie do pokonania: brak pomysłu i niewystarczające środki finansowe. Jak się jednak okazuje nie trzeba być milionerem, żeby pod własnym numerem NIP prowadzić działalność. Pokazują to przykłady pięciu licencji franczyzowych opisanych poniżej. Mamy tu przegląd biznesów, które nie wymagają inwestycji większej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Franczyza dla połowy Polaków

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych zleciła instytutowi GFK Polonia zbadanie talentu Polaków do prowadzenia firmy. Na pytania ankieterów odpowiedziało 2 tys. osób. Okazuje się, że 49 proc. ankietowanych uważa, że wie, jak szefować pracownikom, 39 proc. nie widzi siebie w roli pracodawcy. Ponad połowa badanych nie zna przepisów związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz nie ma pomysłu na biznes. Ostatnie dane dają duże pole do popisu dla sieci franczyzowych, które zachęcają do współpracy partnerów hasłami: „Nie wiesz, jak otworzyć rentowny biznes, brakuje ci pomysłu – zgłoś się do nas, pomożemy ci”. Weryfikacja tych obietnic zaczyna się już w momencie analizowania oferty franczyzowej na spotkaniu z przedstawicielem firmy. Zanim jednak umówimy się na takie spotkanie, sprawdźmy, czy za kilkanaście tysięcy złotych uda nam się otworzyć biznes na licencji.

– Liczy się efekt skali. Jeśli chcemy konkurować z dużą siecią, a sami do niej nie należymy, to będziemy mieli trudniej niż inni franczyzobiorcy.

Franczyza jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku początkujących przedsiębiorców. Poczta Polska też rozważała oddanie swoich placówek w zarządzanie prywatnym inwestorom, ale wydaje mi się, że małe zainteresowanie ze strony przedsiębiorców zniechęciło monopolistę do tego pomysłu – twierdzi Rafał Brzoska.

Spis Treści:

https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-1/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-2/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-3/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-4/
https://telematicsforum.pl/firma-za-male-pieniadze-cz-5/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Porównanie wypożyczania lokalnie versus online.

Wypożyczanie narzędzi staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zarówno dla profesj…