Niemal każda drukarnia posiada w swojej ofercie druk offsetowy oraz druk cyfrowy. Decydując się na skorzystanie z jej usług, warto znać różnice pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem.

Drukarnia oferująca druk cyfrowy bazuje na wysokiej klasy, nowoczesnym sprzęcie przeznaczonym do naświetlania wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do którego stopniowo przyczepiają się drobinki tonera w miejscach, w których ma powstać obraz. Finalnie całość przenoszona jest na docelowy nośnik, tworząc wierne odwzorowanie oryginału. Co ciekawe, współczesna drukarnia bazuje na urządzeniach cyfrowo-offsetowych, a więc sprzęcie, który pozwala na wykonanie zamówienia zarówno w druku cyfrowym jak i offsetowym.

drukarka
drukarka

Technika druku offsetowego jest znacznie bardziej skomplikowana. Obraz jest tu nie tylko naświetlany w specjalnej naświetlarce, ale również znacznie dokładniej przenoszony na podłoże drukarskie. Chociaż większość osób nie widzi różnicy pomiędzy jedną, a drugą technologią, warto wiedzieć, że przy druku offsetowym – po rozpoczęciu procesu drukowania – nie jest możliwe wprowadzenie zmian w projekcie. Przy druku cyfrowym każda modyfikacja może zostać zrealizowana, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Każda drukarnia posiada swój własny przelicznik w zakresie wyceny zleceń. Prawda jest jednak taka, że druk offsetowy zawsze będzie droższy, aniżeli druk cyfrowy. Druk offsetowy charakteryzuje się znacznie wyższą jakością uwzględnioną między innymi w przypadku rozdzielczości wydruku (nawet do 4800 dpi).

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Postaw w swoim mieszkaniu na panele.

Przede wszystkim wytrzymałość Panele Mysłowice to naprawdę doskonały wybór. Jednak w jedny…