Niemal każda drukarnia posiada w swojej ofercie druk offsetowy oraz druk cyfrowy. Decydując się na skorzystanie z jej usług, warto znać różnice pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem.

Drukarnia oferująca druk cyfrowy bazuje na wysokiej klasy, nowoczesnym sprzęcie przeznaczonym do naświetlania wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do którego stopniowo przyczepiają się drobinki tonera w miejscach, w których ma powstać obraz. Finalnie całość przenoszona jest na docelowy nośnik, tworząc wierne odwzorowanie oryginału. Co ciekawe, współczesna drukarnia bazuje na urządzeniach cyfrowo-offsetowych, a więc sprzęcie, który pozwala na wykonanie zamówienia zarówno w druku cyfrowym jak i offsetowym.

drukarka
drukarka

Technika druku offsetowego jest znacznie bardziej skomplikowana. Obraz jest tu nie tylko naświetlany w specjalnej naświetlarce, ale również znacznie dokładniej przenoszony na podłoże drukarskie. Chociaż większość osób nie widzi różnicy pomiędzy jedną, a drugą technologią, warto wiedzieć, że przy druku offsetowym – po rozpoczęciu procesu drukowania – nie jest możliwe wprowadzenie zmian w projekcie. Przy druku cyfrowym każda modyfikacja może zostać zrealizowana, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Każda drukarnia posiada swój własny przelicznik w zakresie wyceny zleceń. Prawda jest jednak taka, że druk offsetowy zawsze będzie droższy, aniżeli druk cyfrowy. Druk offsetowy charakteryzuje się znacznie wyższą jakością uwzględnioną między innymi w przypadku rozdzielczości wydruku (nawet do 4800 dpi).

Facebook Comments
 • Waga kuchenna

  Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
 • lewarek Żaba

  Kiedy się sprawdzi lewarek Żaba? Jak wybrać podnośnik Żaba? Okazuje się, że lewarek Żaba p…
 • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

  Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
Załaduj więcej Redaktor
 • prawo

  Jak wybierać adwokata?

  Adwokat to zawód niezwykle odpowiedzialny i prestiżowy. Występując w sprawach karnych adwo…
 • Rozwój inwestycji deweloperskich

  Rozwój gospodarczy w Polsce można dostrzec gołym okiem. Co jednak najbardziej rzuca się w …
 • Co to jest poduszka ortopedyczna?

  Co to jest poduszka ortopedyczna? Borykacie się już od stosunkowo długiego czasu z uciążli…
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Waga kuchenna

Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…