Buty są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Potrafią podkreślić unikalny właściciela lub dodać charakteru ubiorowi. Powszechnie wiadomo, że buty znanych marek są droższe niż tzw. produkty no name. Wiele osób zastanawia się, czy warto dopłacać różnicę w cenie, aby kupić produkt Nike czy Adidas. Przekonajmy się, w czym buty markowe górują nad produktami z sieciówek.

Buty militarne
Buty militarne

Zakup na lata

Większość osób myśli, że kupno tańszych butów to dobry sposób na oszczędność. Niestety z czasem okazuje się, że są one niewygodne czy źle dopasowane i trzeba je wyrzucić już po pierwszym sezonie. Buty markowe od znanych producentów nie mają tego problemu. Nawet po kilku latach wciąż będą wyglądać idealnie. Oczywiście, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Dla przykładu, większość trampków w sieciówkach wykonywane jest poprzez klejenie podeszwy z cholewką. W butach markowych producentów zabieg ten jest zastępowany zszywaniem, co znacznie poprawia trwałość. Właśnie dlatego lepiej wydać trochę więcej i nie musieć wyrzucać butów po jednym sezonie.

Cena idzie w parze z jakością

Coraz częściej wyznacznikiem dobrej jakości jest wyższa cena. Płacimy już nie tylko za markę, ale także solidne wykonanie. Droższe buty mają to do siebie, że są robione z lepszej jakości materiałów. I nie chodzi tylko o buty eleganckie wykonane ze skóry. Dotyczy to również popularnych sneakersów. Takie obuwie zapewni lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu stopa nie będzie się tak pocić. Dodatkowo, zagwarantowany jest komfort poruszania się, a o nieprzyjemnych odciskach można zapomnieć.

Ponadczasowy wygląd

Galerie handlowe mają to do siebie, że podążają za aktualnie obowiązującymi trendami. Dlatego produkty zakupione w sieciówkach mogą przestać być modne za kilka miesięcy. Decydując się na buty markowe, dostajesz gwarancję ponadczasowego fasonu. Dzięki temu będziesz mógł je nosić jeszcze przez wiele lat po zakupie i bez problemu zestawisz je z każdym ubiorem. Dotyczy to zarówno butów eleganckich, jak i takich do chodzenia na co dzień.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co to jest geowłóknina? i jak dbają o bezpieczeństwo dróg i chodników?

Czym są geowłókniny i dlaczego są ważne? Geotekstylia są stosowane w celu zapobiegania ero…