Odnowiony laptop bardzo często pochodzi ze zwrotów konsumenckich. Nierzadko sprzęt był tylko rozpakowany, nawet nieużywany i tylko odesłany do sklepu lub producenta. Zwrócony laptop Inspiron 5570 przechodzi następnie serię testów lub napraw, aby doprowadzić go do stanu fabrycznego. Po wykonaniu tej czynności jest on ponownie wprowadzany na rynek jako odnowiony.

Istnieje kilka powodów, dla których klient zwraca swój nowy sprzęt. Najczęstszą przyczyną są wady laptopa. Może to być problem z podświetleniem, usterka akumulatora lub uszkodzenie ekranu podczas transportu. Innym powodem może być niedopasowana klawiatura (dla osób, które bardzo dużo piszą jest to jedna z kluczowych kwestii). Czasem zdarza się jeszcze tak, że tuż po rozpakowaniu znaleźliśmy ofertę bardziej satysfakcjonującą i po prostu bez większego powodu odsyłamy urządzenie.

Dla osób, które tylko rozpakowały pudełko, lecz nawet go nie włączyły, sprzęt jest oczywiście nowy. Natomiast sklepy już nie mogą go w ten sposób kwalifikować. Tak więc sprzęt odnowiony może być praktycznie w stanie nienaruszonym. Bardzo często myli się używane laptopy z odnowionymi. Istnieje między nimi jednak zasadnicza różnica.

Używany laptop jest tym, jak go powszechnie traktujemy – ktoś z niego korzystał i teraz chce go sprzedać z różnych powodów. Laptop może mieć wadę lub nie. Taki komputer nie przechodził napraw, testów i kontroli – może nie być wolny od wad.

Natomiast laptopy fabrycznie odnowione to nowe lub używane laptopy, które zostały zwrócone przez klienta lub firmę. Zwrócone laptopy przechodzą następnie serię testów i napraw, aby doprowadzić go do stanu fabrycznego. Ponadto odnowione laptopy są objęte gwarancją, działają również i wyglądają jak nowe.

Facebook Comments
  • Synergia w architekturze

    Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
  • Rozwój inwestycji deweloperskich

    Rozwój gospodarczy w Polsce można dostrzec gołym okiem. Co jednak najbardziej rzuca się w …
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Tele Świat

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Synergia w architekturze

Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…