Białko i bazujące na nim odżywki traktowane są zwykle jako pomoc w budowaniu masy mięśniowej. Warto jednak pamiętać, że białko jest składnikiem silnie termogenicznym, więc jego strawienie wymaga od organizmu zużycia dużej porcji energii. Połączenie odpowiednio wyselekcjonowanego białka z niskokalorycznymi składnikami oraz z regularnymi treningami pozwala uzyskać w pełni zadowalające efekty redukcji wagi.

Jak wybrać białko wspomagające odchudzanie?

Podstawową zasadą w suplementacji preparatów białkowych na odchudzanie jest wybór tych rzeczywiście ukierunkowanych na wspomaganie utraty wagi. Część odżywek białkowych dostępnych w sklepie https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/odzywki-bialkowe-49 jest przeznaczonych stricte do zbijania wagi. W ich składzie pojawia się nie tylko białko, ale też m.in. błonnik, który może występować np. pod postacią mąki owsianej. Wybierając preparaty białkowe w postaci proszków, batonów, koktajli należy skupić się na produktach możliwie najczystszych. Niektóre dodatki mogą bowiem nie tylko hamować odchudzanie, ale nawet wspomagać przyrost wagi, choćby ze względu na zawartość cukru.

Jak stosować białko w odchudzaniu?                         

Białko nie pomoże w zrzuceniu wagi, jeśli nie będzie stosowane w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, należy dobrać jego odpowiednie proporcje. Powinny być dostosowane do realnego zapotrzebowania wynikającego ze stylu życia. Porcje będą różniły się głównie w zależności od wagi wyjściowej, stopnia codziennej aktywności oraz od celu, do jakiego dążymy. Nie wolno przekraczać zalecanych porcji, by nie dostarczać sobie jego nadwyżki. Należy wykluczyć cukry, a tłuszcze spożywać wyłącznie w formie nienasyconej. Istotne jest także maksymalne uregulowanie rytmu dnia tak, by spożywać posiłki o stałych porach, bez potrzeby dodawania sobie energii między kolejnymi daniami.

Facebook Comments
 • Waga kuchenna

  Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…
 • lewarek Żaba

  Kiedy się sprawdzi lewarek Żaba? Jak wybrać podnośnik Żaba? Okazuje się, że lewarek Żaba p…
 • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

  Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
Załaduj więcej Redaktor
 • Synergia w architekturze

  Synergia (także synergizm) jest definiowana jako „połączona moc grupy rzeczy, kiedy pracuj…
 • Lampy do jadalni – jak wybrać najlepszą?

  Na co dzień trudno funkcjonować bez światła. O ile w dzień zazwyczaj nie ma z tym problemu…
 • prawo

  Jak wybierać adwokata?

  Adwokat to zawód niezwykle odpowiedzialny i prestiżowy. Występując w sprawach karnych adwo…
Załaduj więcej VIP

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Waga kuchenna

Waga kuchenna stanowi równie ważny element wyposażenia kuchni, co lodówka czy piekarnik. W…