Przede wszystkim regularność
Standardowo zalecane są wizyty kontrolne u okulisty mniej więcej raz na dwa lata. Oczywiście zwiększa się ich częstotliwość do jednej wizyty w roku po czterdziestym roku życia. Wizyty kontrolne tego rodzaju nie trwają zbyt długo. Sprawdza się ostrość wzroku oraz stan gałki ocznej. Mogą one umożliwić wykrycie wczesne zmian różnych oraz wad wzroku. Tak naprawdę raz do roku do okulisty wybierać się także powinny osoby, które cierpią z powodu wady wzroku oraz stosują każdego dnia soczewki kontaktowe czy też korekcyjne. Chociaż zwykle wada się nie pogłębia tak szybko, a wizyta jedynie jest formalności, to warto ją mieć pod kontrolą. Wizyty częste są zalecane przez osoby ze stwierdzoną zaćmą czy też podejrzeniami innych chorób.

Foropter
Foropter jest specjalistycznym urządzeniem okulistycznym, które pomaga w samym diagnozowaniu wad wzroku jak i także ułatwia sam dobór odpowiednich korekcyjnych soczewek. Wykorzystywane jest także w optycznych oraz optometrycznych gabinetach. Kiedyś były wykorzystywane foroptery manualne. Obecnie zastosowanie najczęściej znajdują automatyczne modele. Zapewniają one dokładne oraz bardzo wiarygodne wyniki.

Lampa szczelinowa
Badanie całego oka się przeprowadza z zastosowaniem szczelinowej lampy. Inaczej mówią biomikroskop pozwala nam na obejrzenie oraz także ocenę całego naszego oka. W fazie początkowej badania dokonywana jest ocena stanu przedniej części naszego oka. Jest to fragment od rogówki do soczewki.

Lampa szczelinowa narzędziem głównym pracy okulisty. Pozwala na ocenę budowy struktury oka oraz na postawienie diagnozy. Urządzenie zostać może wyposażone dodatkowo w soczewkę kolejną, dzięki temu możliwe będzie także zbadanie dna oka. Badanie w szczelinowej lampie jest częścią badania okulistycznego rutynowego. Po danym badaniu nie występują absolutnie żadne powikłania poważne. Jednak ujawniać się może zaburzenie przejściowe widzenia oraz widzenie nieostre. Ustępuje ono po kilku minutach, które jest spowodowane dosyć silnym światłem szczelinowej lampy. Badanie w związku z tym jest w stu procentach bezpieczne.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele Polska

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dobór i montaż rusztowań elewacyjnych

Prowadzenie prac budowlanych i remontowych na zewnątrz budynków wymaga stosowania rusztowa…