Koncentrator tlenu

Życie każdemu płata figle. Gdy jednak zostaniemy postawieni w sytuacji podbramkowej i ze względów zdrowotnych naszych, czy naszych bliskich będziemy zmuszeni do zainwestowania w aparat tlenowy, możemy wtedy pomyśleć o formie dzierżawy. Czy jednak wystarczy zwrócić się do wybranej firmy o pomoc i pozyskać sprzęt? Jednak nie. Trzeba najpierw zapoznać się z umową, w której będą zawarte istotne dla nas aspekty. Aparat tlenowy bowiem dzierżawimy, nie kupujemy.

Aparat tlenowy
Aparat tlenowy

Firmy, które oferują wydzierżawienie aparatów tlenowych, bardzo często pozwalają na zawarcie umowy na czas nieokreślony. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, na jak długo będzie potrzebny nam sprzęt. By uniknąć stresu związanego z ciągłym przedłużaniem umowy czy jej odświeżaniem, podpisuje się ją na czas nieokreślony.

Bardzo ważnym punktem w każdej umowie jest możliwość jej zakończenia w każdym wybrany przez nas momencie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Istotne, by w umowie nie było informacji o karach, jeżeli zakończymy korzystanie z aparatury przed czasem wygaśnięcia umowy. Wszystko bowiem zależy od kontraktu, który podpisujemy. Jeśli zdecydowaliśmy się na wypożyczenie czasowe, przeczytajmy dokładnie umowę w kwestii zwrotu sprzętu przed czasem.

W każdej umowie będzie także zawarty punkt, w którym określone zostaną warunki płatności. Najczęściej jest to płatność z góry za dany miesiąc. Rzadko spotyka się firmy, które decydują się na rozliczanie częściej, niż co miesiąc. Sprawdźmy ponadto, czy w ramach umowy poniesiemy koszty za wynajem, w który wliczony jest czas na odbiór oraz wysyłkę aparatury.

Upewnijmy się również, kto może zawrzeć umowę. Ze względu na trudną sytuację bardzo często zawierają ją członkowie rodziny w imieniu osoby chorej. Jest to spore ułatwienie, a taka forma elastyczności w firmach oferujących aparat tlenowy dla pacjentów jest bardzo pożądana i ceniona. Im więcej udogodnień znajduje się w umowie, tym łatwiej będzie nam zorganizować taki sprzęt, a także z niego korzystać bez obaw i dodatkowego stresu.

Za każdym razem czytajmy uważnie umowy. Wiąże się to bowiem z kosztami.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Tele On

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Lampy oświetleniowe wewnętrzne i zewnętrzne

Lampy oświetleniowe użytkowane są zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Podstawową…